Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:32
Reklama
Reklama
Reklama

Dwa wypadki jednego dnia. Ich sprawcom odebrano prawo jazdy

Dwa wypadki na drodze krajowej nr 91. Funkcjonariusze ustalili, że doszło do nich, z powodu nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. W zdarzeniu dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Zatrzymano prawo jazdy sprawcom tych dwóch wypadków. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Dwa wypadki jednego dnia. Ich sprawcom odebrano prawo jazdy
Autor: KPP Tczew

10 października na terenie powiatu tczewskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał o godzinie 6. Ze zgłoszenia wynikało, że do wypadku miało dojść na drodze krajowej nr 91 w Tczewie na skrzyżowaniu ulic: al. Solidarności z Wojska Polskiego. Wysłani na miejsce policjanci z wydziału ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 20-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, jadąc skodą ulicą Wojska Polskiego, zignorował czerwone światło i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej oplem. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia samochodów. 37-letnia kierująca oplem z obrażeniami ciała trafiła do tczewskiego szpitala.

Drugie zgłoszenie o wypadku funkcjonariusze dostali około godziny 8.30. Do zdarzenia miało dojść na skrzyżowaniu ul. Lipowej i 7 Marca w miejscowości Gniew. Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 51-letni mieszkaniec Gdańska jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Tczewa, również zignorował czerwone światło i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerzyście. W wyniku tego zderzenia motorower uderzył jeszcze w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód marki Kia. Nieprzytomny 73-letni kierujący jednośladem lotniczym pogotowiem ratunkowym trafił do trójmiejskiego szpitala.

Stróże prawa, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu śladów funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych. Mundurowi dwóm kierowcom zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tych wypadków drogowych.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że czerwone światło oznacza bezwzględny nakaz zatrzymania się. Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama