Poniedziałek, 4 lipca 2022 16:52
Reklama
Reklama
Reklama

Parking piętrowy za miliony złotych okradziony. Łupem złodzieja padły – LAMPY OŚWIETLENIOWE !!

Co jednak poradzić na wandali, którzy teren dworca sobie najwyraźniej upodobali do niszczenia i okradania? Nie jest to pierwsza kradzież i akt wandalizmu w okolicach tczewskiego dworca... Kryminalni zatrzymali już 32-letniego bezdomnego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo kradzieży. Mundurowi ustalili, że mężczyzna z terenu parkingu dwupoziomowego zdemontował, a następnie próbował ukraść lampy oświetleniowe o łącznej wartości ponad 4,5 tys. zł.
Parking piętrowy za miliony złotych okradziony.  Łupem złodzieja padły – LAMPY OŚWIETLENIOWE !!
Autor: KPP Tczew

Dzięki szybkiemu powiadomieniu mundurowi zabezpieczyli skradziony towar, który zwrócili właścicielowi. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

23 października br. około godziny 21 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie dwupoziomowego krytego parkingu mężczyzna próbuje ukraść lampy oświetleniowe. Wysłani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna najpierw zdemontował 35 lamp oświetleniowych, a następnie przygotował je do wyniesienia. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu, mundurowi zabezpieczyli 5 worków wraz ze zdemontowanymi lampami. Stróże prawa przyjmujący zawiadomienie o popełnionym przestępstwie ustalili, że wyniku tego zdarzenia powstały straty na kwotę ponad 4,5 tys. złotych.

 

Zajmujący się sprawą kryminalni dzięki zabezpieczonemu monitoringowi ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 32-letni bezdomny mężczyzna. 27 października br. policjanci ustalili, że poszukiwany do tej sprawy mężczyzna znajduje się na jednej ulic w Tczewie i tam go zatrzymali, a następnie doprowadzili do miejscowej komendy. Funkcjonariusze zwrócili zabezpieczone lampy do właściciela.

 

Śledczy przesłuchali już zatrzymanego 32-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży. Teraz jego losem zajmie się sąd.

 

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

(tomm)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 25°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama