Sobota, 2 lipca 2022 00:25
Reklama
Reklama

Po pijanemu, z cofniętymi uprawnieniami i skradzionym pojazdem spowodował kolizję z innym autem

Kwidzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna był pijany i jechał skradzionym samochodem. Ponadto miał przy sobie tablice rejestracyjne od innych aut, oraz kierował autem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Po pijanemu, z cofniętymi uprawnieniami i skradzionym pojazdem spowodował kolizję z innym autem
Autor: Policja
W świąteczny poniedziałek 1 listopada br. po godzinie 11.00 policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej w miejscowości Wandowo. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia zostali zatrzymani przez mężczyznę, który był świadkiem tego, jak kierowca samochodu biorącego udział w kolizji, wysiadł z niego i odkręcał tablice rejestracyjne. Świadek powiedział policjantkom, jak wyglądał ten mężczyzna i w co był ubrany.

Funkcjonariuszki na miejscu zdarzenia potwierdziły otrzymaną informację, że samochód marki VW Passat nie posiada tablic rejestracyjnych ani naklejki na szybie. Z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne podjęły one decyzję o odholowaniu auta na parking policyjny. W trakcie czynności jedna z funkcjonariuszek zauważyła, że ich pracę obserwuje leżący w polu mężczyzna, odpowiadał on podanemu przez świadka rysopisowi sprawcy kolizji. Policjantki oraz dwaj mężczyźni będący na miejscu zdarzenia pobiegli w jego kierunku i zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariuszki wylegitymowały go i sprawdziły w policyjnym systemie. "Obserwatorem" okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego

Okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Dalsze ustalenia i wyjaśnienia dowiodły, że auto, którym jechał zatrzymany przez nich mężczyzna i którym spowodował kolizję, nie należy do niego. Samochód ten został skradziony kilka dni temu z terenu Warszawy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszki badanie stanu trzeźwości wykazało u 33-latka prawie promil alkoholu.

Na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości posiadając cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz kradzieży z włamaniem do samochodu. Odpowie również za spowodowanie kolizji.Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama