Sobota, 2 lipca 2022 01:39
Reklama
Reklama

Kobieta ciężarna kierowała autem pod wpływem alkoholu

W miniony weekend policjanci Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymali 29-letnią kobietę, która będąc w widocznej ciąży, kierowała autem znajdując się pod wpływem alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat więzienia.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Kobieta ciężarna kierowała autem pod wpływem alkoholu
Autor: Policja

W miniony weekend oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie, że osoba kierująca osobowym audi może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach funkcjonariusze posterunku policji w Dzierzgoniu po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali osobowe auto. Za kierownicą siedziała 29-letnia kobieta o widocznej ciąży. W pojeździe znajdował się również 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu sztumskiego. Policjanci poddali kierującą badaniu urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u kobiety ponad 1,5 promila. Mieszkanka Dzierzgonia została zatrzymana. Na miejsce wezwano również zespół ratownictwa medycznego, jednak kobieta odmówiła poddania się badaniu oraz umieszczeniu na dalsze badania w szpitalu.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a za popełnienie przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie autem znajdując się w stanie nietrzeźwości 29-latce grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama