Piątek, 12 sierpnia 2022 08:15
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Msza za Ojczyznę, koncerty muzyki klasycznej i przemarsz pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zaprasza do udziału w uroczystościach patriotycznych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Msza za Ojczyznę, koncerty muzyki klasycznej i przemarsz pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego
Autor: W. Mocny

Uroczystości rozpocznie msza św. w intencji Ojczyzny – o godz. 12.30, w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. Po mszy (ok. godz. 13.30), wraz z Harcerską Orkiestrą Dętą przejdziemy na pl. Piłsudskiego, gdzie przedstawiciele samorządów miasta i powiatu złożą kwiaty pod obeliskiem poświęconym marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie udamy się na cmentarz „stary”, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze przy pomniku Pamięci Poległych za Niepodległość. Uczestnikom przemarszu rozdamy flagi narodowe i kotyliony.

 

Imprezy towarzyszące nawiązujące do Narodowego Święta Niepoległości:

 

– koncert „Made in Poland” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress – 11 listopada o godz. 17.00 w CKiS (bezpłatne wejściówki do odbioru w CKiS)

 

– Uliczny Bieg Sambora – 13 listopada, organizator: TCSiR

 

UM Tczewie


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama