niedziela, 25 września 2022 22:29
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zderzenie ciężarówki z motorowerem przy skręcie na autostradę A1. Motorowerzysta poważnie ranny...

Do fatalnego w skutkach wypadku na „berlince” (DK nr 22) doszło w Swarożynie. Jak wstępnie ustalił patrol drogówki 56-letni kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniemu motorowerzyście w wyniku czego doszło do kraksy. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i szczególną ostrożność.
Zderzenie ciężarówki z motorowerem przy skręcie na autostradę A1. Motorowerzysta poważnie ranny...
Autor: KPP Tczew

W miniony piątek (12 listopada br.) po godzinie 11 policjanci tczewskiej drogówki wykonując czynności służbowe w miejscowości Swarożyn, otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 na zjeździe na autostradę A1. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie niezwłocznie udzielili pomocy przedmedycznej jednemu z uczestników zdarzenia oraz wezwali załogę pogotowia ratunkowego. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierujący ciężarowym iveco, 56-letni obywatel Turcji skręcając z drogi krajowej nr 22 w kierunku autostrady A1 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerzyście. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia pojazdów. 26-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Starogardzie Gdańskim.

 

Funkcjonariusze przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, którzy byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

 

Opr. (tomm)/KWP GdańskOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama