Czwartek, 7 lipca 2022 10:17
Reklama
Reklama
Reklama

Pasje muzyczne, recykling ubrań i Retro Granie. Podsumowanie inicjatywy Centrum Inicjatyw Twórczych

Centrum Inicjatyw Twórczych to program kierowany do mieszkańców Tczewa zainteresowanych rozwojem kulturalno-społecznym w naszym mieście. Celem zadania była realizacja diagnozy identyfikującej zasoby i samodzielne inicjatywy społeczności lokalnej Tczewa, które pobudzić miały aktywność społeczną, wspomagać rozwój kapitału kulturowego, a także odkryć nieznane i twórcze możliwości współpracy z mieszkańcami. Czas na podsumowania!
Pasje muzyczne, recykling ubrań i Retro Granie. Podsumowanie inicjatywy Centrum Inicjatyw Twórczych
Swój pomysł zrealizowała m.in. grupa COOLTURALNI.
Autor: CKiS Tczew

Owocami programu były przedsięwzięcia zgłoszone przez chętnych mieszkańców, którym zależy na kulturze i pragną ją rozwijać w naszym mieście. Zostało zgłoszonych 7 pomysłów, jednak do realizacji wybrano 5 z nich. Pomysły realizowane były w okresie od 1 września do 30 października br.

Największą ocenę otrzymał projekt COOLTURALNI, którego koordynatorem była Weronika Łopata. Skierowany on został do amatorskich zespołów, grup muzycznych i wszystkich, dla których muzyka jest częścią życia. Dzięki tej akcji mogli zaśpiewać na dużej scenie oraz podzielić się swoim talentem.

Ciekawą wizję artystyczną miała Kalina Kortas z „Trochę COOLtury Proszę!!!”. Pomysł zakładał między innymi organizację warsztatów z kreatywnego recyclingu ubrań, a także przedmiotów codziennego użytku. Była także strefa karaoke połączona z warsztatem o samoakceptacji. Na zakończenie w Kubie Muzycznym odbył się koncert uzdolnionej wokalnie młodzieży z naszego miasta.

 

Pani Zofia Daniel zauważyła potrzebę promocji poezji. Wielu mieszkańców w wolnych chwilach sięga po przysłowiowe pióro i tworzy różne interesujące teksty. Dzięki cyklowi Warsztatów poetyckich można było udoskonalić umiejętności pisarskie oraz zaprezentować swój dorobek.

Na stronie internetowej CKiS (www.ckis.tczew.pl) został udostępniony tomik wierszy napisany przez uczestników zajęć. Powstał dzięki panu Sławomirowi Płatkowi, mentorowi Warsztatów poetyckich.

W ramach CIT odbyło się także Tczewskie Retro Granie. Wydarzenie przerosło oczekiwania jego pomysłodawcy, Piotra Bunkowskiego. W Tczewskim Retro Graniu wzięło udział wielu miłośników gier. Odbyły się różnorodne rozgrywki np. w Pocket Tanks i Deluxe Ski Jump 2.0. Była możliwość zagrania na retro sprzętach oraz zostały przeprowadzone rozmowy z zaproszonymi gośćmi; Bartoszem Listewnikiem i Andrzejem Krawczyńskim. Na evencie miał miejsce ośmiogodzinny GameJam, którego zadaniem było stworzenie gry związanej z kulturą. Adam Leczkowski (zwycięzca) zaprojektował grę zręcznościową z Mostem Tczewskim, lokomotywą Grzegorza Ciechowskiego i skrzatem Samborkiem.

 

MUZYK(UJ) BEZ OGRANICZEŃ to działanie skierowane zostało do grupy artystów - amatorów 30+, 40+, 50. Julia Mielczarek skupiła muzyków, którzy dzięki warsztatom wokalnym i instrumentalnym, mogli zacząć się rozwijać na scenie. Wynikiem tego był koncert finałowy – Muzyczne Zaduszki na sali widowiskowej CKiS. Uczestnicy zaśpiewali utwory znanych, nieżyjących artystów polskich. Ten wieczór był pełen dobrej muzyki, wspomnień, wzruszeń i radości.

- Serdecznie dziękujemy za Wasze pomysły i zaangażowanie w realizację działań kulturalnych – powiedział dyr. Tomasz Hildebrandt, inicjator programu Centrum Inicjatyw Twórczych. - Wszystkie inicjatywy realizowane w ramach Centrum Inicjatyw Twórczych zostały dofinansowane z programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021 organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

 

Tekst i fot. CKiS TczewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama