Środa, 10 sierpnia 2022 01:14
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Tczew spotkali się i wspominali zmarłego działacza i polityka lokalnego - Józefa Turzyńskiego

Niedawno w świetlicy wiejskiej w Czarlinie panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały wieczór wspomnień poświęcony zmarłemu w marcu 2019 r. Józefowi Turzyńskiemu, znanemu w powiecie tczewskim i nie tylko działaczowi rolniczemu. Za życia bardzo aktywnie włączał się w życie sołectw gminy Tczew.
Mieszkańcy Gminy Wiejskiej Tczew spotkali się i wspominali zmarłego działacza i polityka lokalnego - Józefa Turzyńskiego
Autor: UG Tczew

Spotkanie miało charakter upamiętniający działania społeczne na rzecz kółek i organizacji rolniczych, KGW oraz rolników, nie tylko w gminie Tczew ale w całym powiecie tczewskim. Piękną prezentację zatytułowaną: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia” - dedykowaną zmarłemu przygotowała i zaprezentowała zaproszonym gościom pani Krystyna Kossecka.

 

Bohater wspomnień był wieloletnim działaczem kółek rolniczych. Bliskie mu były problemy rolników. Był znanym radnym Rady Powiatu Tczewskiego I i II Kadencji oraz członkiem zarządu II kadencji powiatu tczewskiego. Józef Turzyński za swoje zasługi był wielokrotnie odznaczany. Przez 40 lat działał w strukturach wojewódzkich Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolnych.

 

Bliscy i przyjaciele wspominali zasłużonego - jego upodobania, cechy charakteru jak szczerość i szlachetność, bezinteresowność oraz zamiłowanie do pracy i pomocy na rzecz rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich. Głos wspomnień zabrał jako pierwszy Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak, który na koniec swoich opowieści wręczył bukiet kwiatów pani Julii Turzysńkiej - małżonce wspominanego działacza.

 

Był to wieczór pełen wzruszeń, dobrych emocji, podziękowań oraz słów podkreślających charyzmę i szlachetność działań ś.p. Józefa Turzyńskiego (1939-2019).

 

opr. (tomm)/UG TczewOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama