Środa, 10 sierpnia 2022 19:40
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Uwaga! Będzie rondo! Do tego czasu utrudnienia w ruchu!

We wtorek 30 listopada ruszą prace remontowe na odcinku łączącym drogę wojewódzką nr 222 z ulicą Pomorską. To pierwszy etap tej inwestycji. W związku z tym wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięte zostaną wloty na skrzyżowanie od strony ul. Kościuszki i ul. Jabłowskiej.
Uwaga! Będzie rondo! Do tego czasu utrudnienia w ruchu!

Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w naszym mieście wkrótce zostanie przebudowane. Postanie rondo, które poprawi bezpieczeństwo ruchu pojazdów oraz pieszych. Przewidywany termin zakończenia inwestycji – 31 grudnia 2022. Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 222 z ulicą Pomorską będzie kosztować 6 338 550,41 zł.

W piątek 12 października 2021 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podpisał z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg umowę na wykonanie inwestycji pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 222 w Starogardzie Gdańskim – przebudowa skrzyżowania ulic Pelplińskiej i Pomorskiej na rondo”.

Zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu będzie tymczasowa. Obowiązywać będzie do czasu oddania do ruchu ulicy Kanałowej. Do tego czasu mieszkańcy będą mogli korzystać z przejazdu przez skrzyżowanie ulic Pelplińskiej i Pomorskiej zgodnie z przebiegiem drogi wojewódzkiej nr 222. Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo i pozwoli na dojazd do centrum miasta od strony Skórcza i Pelplina, jak i na wyjazd z miasta. Wloty na skrzyżowanie od strony ul. Kościuszki i od strony ul. Jabłowskiej zostaną zamknięte.

fot. Tymczasowa organizacja ruchu podczas przebudowy skrzyżowania ulic Pomorskiej i Pelplińskiej – etap I

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu wiązać się będzie z likwidacją istniejącej na tej trasie wyspy i dostosowaniu terenu do ruchu kołowego. Na czas rozbiórki wyspy i ułożenia płyt drogowych ruch kierowany będzie przez sygnalistów. Wykonawca zapewni też możliwość poruszania się pieszym, wyznaczając tymczasowe przejścia dla pieszych, które oznaczone zostaną żółtymi liniami i znakami.

Wraz z rozpoczęciem drugiego etapu robót skrzyżowanie zostanie całkowicie zamknięte. Kierowców obowiązywać będą objazdy:
• w kierunku Gdańska ul. Pelplińską, Jabłowską, Unii Europejskiej i Mickiewicza
• w kierunku Centrum ul. Pelplińską, Kopernika, Al. Jana Pawła II do ul. Pomorskiej

fot. Organizacja ruchu podczas przebudowy skrzyżowania ulic Pomorskiej i Pelplińskiej – etap II

Co się zmieni? 

Inwestycja obejmie oprócz przebudowy samego skrzyżowania ulic Pelplińskiej i Pomorskiej na skrzyżowanie typu rondo, przebudowę i rozbudowę wszystkich sieci podziemnych: cieplnej, wodociągowej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowę chodników i ścieżki rowerowej. Ponadto konstrukcja nawierzchni zostanie wzmocniona przez co najmniej dwie warstwy jezdne. Przebudowane zostaną także wszystkie zjazdy zlokalizowane w pasie drogi wojewódzkiej, przejścia dla pieszych, na których pojawią się azyle bezpieczeństwa oraz oświetlenie drogowe. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama