Środa, 10 sierpnia 2022 19:09
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Ujęcia piękna, grozy i tajemniczości przyrody. Za nami premiera dokumentu przyrodniczego Piotra Stolca

20 listopada, w sobotę miała miejsce premiera filmu: „Moje miejsce na Ziemi”, tczewskiego twórcy Piotra Stolca. Reżyser zainspirowany niedocenionym pięknem Polski ruszył w kraj i nagrywał to, co w nim najpiękniejsze. Realizacja zdjęć filmowych zajęła mu 3 lata.
Ujęcia piękna, grozy i tajemniczości przyrody. Za nami premiera dokumentu przyrodniczego Piotra Stolca
Autor: Piotr Stolc

Film należy do gatunku dokumentów przyrodniczych. W filmie wykorzystano ujęcia przyrody Półwyspu Helskiego, Warmii i Mazur czy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W dokumencie znajdziemy także nieco ryzykowne i zaskakujące ujęcia wilków czy niedźwiedzi.

Jak mówił twórca prawie 40-minutowego dzieła podczas prezentacji w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, nakręcił film, by ukazać piękno Polski i udowodnić, że wiele jego zakątków jest nieodkrytych i wartych uwagi. Twórca nagrał blisko 1,5 terabajta ujęć. Oczywiście montaż i wybór scen musiał przez to zabrać wiele czasu. Autor w czasie nagrywania filmu dzielił się niezwykłymi zdjęciami z eskapad przyrodniczych na swoim profilu facebook'owym.

 

Dokument skupia się na pokazaniu bogatej flory i fauny w Polsce, biorąc pod uwagę występujące w naszym kraju gatunki zwierząt i roślin oraz zróżnicowanie geograficzne od Morza Bałtyckiego, poprzez Mazury, kończąc na także zróżnicowanych górach jak: Tatry, Pieniny, Bieszczady. W dokumencie możemy obserwować życie zarówno roślin, jak i zwierząt.

Film może stać się dobrą wizytówką i promocją Polski nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Podczas premiery dokumentu spotkanie z Piotrem Stolcem poprowadził Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS w Tczewie.

Piotr Stolc jest tczewianinem, absolwentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zrealizował już krótkometrażowe filmy fabularne „Orinoko” i „Drugie życie”. Oba miały swoje pokazy w Tczewie.

1 stycznia na antenie TVP3 Gdańsk odbędzie się premiera telewizyjna filmu, na którą podczas spotkania z mieszkańcami Tczewa twórca zaprosił wszystkich, którzy nie mieli okazji być na premierze w CKiS w Tczewie.

 

(tomm) t


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama