Sobota, 2 lipca 2022 13:27
Reklama
Reklama

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentują „Cnoty Niewieście” na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Teatr TUTW Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza serdecznie publiczność na spektakl teatralny, w scenariuszu i reżyserii Piotra Weintza, pt. „Cnoty niewieście”, który odbędzie się w piątek, 10 grudnia 2021 r., o godz. 17 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Wstęp wolny.
Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentują „Cnoty Niewieście” na deskach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Autor: TUTW

Dom Cnót Niewieścich to miejsce w którym nestorki domu: Mamasita oraz Mamą przygotowują dziewczęta, by miały ugruntowanie cnoty niewieście. Dbają o to, by ich córy prezentowały najwyższą klasę, były niezależne, wykształcone, wytrwałe, odważne i konsekwentne. Każda Lola – bo tak mają na imię wszystkie domowniczki - jest cnotliwa na swój indywidualny, subiektywny sposób. Dom Cnót Niewieścich jest domem swobody i wolności! Mamasita, Mamą oraz wszystkie Lole gwarantują, iż wizyta u nich będzie niezapomnianą przygodą. Przyjdź i przekonaj się!

 

Aktorzy Teatru TUTW: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Barbara Brożek, Grażyna Brzezińska, Bożena Czech, Mirosław Grzybowski, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Elżbieta Jurczyńska, Barbara Kisiel, Eugenia Kondzielewska, Krystyna Ptaszkowska, Barbara Szweda, Urszula Średniawska.

 

Scenariusz i reżyseria: Piotr Weintz

 

- Teatr TUTW w tym roku obchodzi swój jubileusz pięciolecia działalności artystycznej. Funkcjonuje pod patronatem Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ma na swoim koncie kila spektakli teatralnych, ale także działań performatywnych, za które otrzymał nagrody oraz wyróżnienia na ogólnopolskich konkursach i festiwalach – podsumowuje Maria Banna koordynator projektu Teatr TUTW.

 

- W roku jubileuszowym aktorzy wraz z reżyserem postawili sobie wysoko poprzeczkę i postanowili w 2021 r. zaprezentować publiczności kilka działań teatralnych, i tak: w czerwcu odbyło się multimedialne czytanie performatywne pt. „Bajki, bajki, bajeczki…”, w październiku zaprezentowano międzypokoleniowy wieczór poetycko-muzyczny:„Każdy odczuwa ją inaczej”, natomiast w grudniu widzowie będą mogli zobaczyć spektakl pt. „Cnoty niewieście”, który będzie poprzedzony krótkim filmem obrazującym działalność teatru.

 

Projekt pt. „Teatr TUTW – to już 5 lat” jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew oraz Powiatu Tczewskiego.

 

Opr. (red.)/TUTW


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 30 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama