Piątek, 12 sierpnia 2022 07:50
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Szekspir na wesoło, strasznie, sentymentalnie. NIE PRZEGAP! Spektakl szekspirowski już jutro

Gdyby w XVI wieku był już internet, Szekspir byłby królem gifów i memów. Wszyscy znamy jego tytuły, cytujemy bohaterów, kojarzymy zakręcone historie - chociaż mało kto z nas przeczytał w całości więcej, niż jedno jego dzieło... Chyba że jako lekturę, ale to się przecież nie liczy, wiadomo.
Szekspir na wesoło, strasznie, sentymentalnie. NIE PRZEGAP! Spektakl szekspirowski już jutro
Autor: CKiS Tczew

W dziełach Szekspira jest wszystko i o wszystkim. Na wesoło, na poważnie, na strasznie i sentymentalnie. Można go uwspółcześniać, wywracać na lewą stronę, a on to wszystko przetrzyma i zawsze będzie na czasie. Podobno nawet bardzo słaby reżyser i przeciętni aktorzy nie są w stanie tego zepsuć.

Ale my spróbujemy. Brutalnie zabawimy się Szekspirem, wykorzystując przeróżne środki artystycznego wyrazu - pantomimę, musical, teatr tańca i lalkowy. Teatr dramatyczny, narodowy, prowincjonalny i cyrkowy. Będą góralskie jasełka, muzyka grana na żywo, interakcje z publicznością. I oczywiście wciąganie na scenę widzów z pierwszego rzędu (tych z lewej strony - warto wziąć pod uwagę przy zakupie biletu). Bo teksty Szekspira kochają teatr. I my kochamy teatr. A w tę szaloną podróż zabierze Was zaledwie trójka aktorów, którzy wcielą się w kilkadziesiąt postaci. Zagrają bez tchu, bez przerwy, czasem bez sensu.

A tak już całkiem serio...

Nie, w sumie tu niczego nie będzie serio. Przyjdźcie i zabawcie się z nami.

 

 

Reżyseria: Tomasz Valdall-Czarnecki

Obsada: Aleksanra Lis, Radosław Smużny, Bartłomiej Sudak

Dźwięk: Jędrzej Rochecki

Światło: Piotr Frąckiewicz

 

Czas trwania: ok. 80 min.

 

 

Dzieła wszystkie Szekspira – spektakl

Wykonanie: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

5 grudnia 2021r. godz. 17.00

Sala widowiskowa CKiS

Bilety: 35 zł z Kartą Mieszkańca Tczewa / 70 złOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama