niedziela, 25 września 2022 23:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wbicie łopaty pod budowę fabryki Northvolt w Gdańsku.

Na początku tego roku, wspólnie z polskim rządem i władzami lokalnymi, zarząd Northvolt ogłosił zamiar ekspansji działalności firmy w Polsce.
  • Źródło: Northvolt
Wbicie łopaty pod budowę fabryki Northvolt w Gdańsku.

Northvolt, europejski dostawca ogniw litowo-jonowych i systemów bateryjnych, postanowił zainwestować 200 milionów dolarów w budowę największego w Europie zakładu produkującego magazyny energii. Po kilku intensywnych miesiącach przygotowań, nadszedł czas inauguracji tej przełomowej inwestycji.

Symboliczna inauguracja budowy odbyła się 8 grudnia o godzinie 10:00 na działce inwestycyjnej przy ulicy Andruszkiewicza w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca KOGA.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele polskiego rządu, władz samorządowych, instytucji wspierających działanie biznesu, przedstawiciele uczelni oraz szkół, a także nasi klienci i podwykonawcy.


Szwedzka firma Northvolt zainwestuje 200 milionów dolarów (ok. 750 mln. zł) w projekt fabryki od podstaw, umożliwiającej montaż najnowocześniejszych, zrównoważonych systemów magazynowania energii.

Fabryka o powierzchni 50 tys. m2 powstanie w Gdańsku w dwóch etapach, z początkową produkcją 5 GWh i przewidywaną datą rozpoczęcia produkcji w 2022 r. Dzięki nowemu centrum inżynieryjno-badawczo-rozwojowemu, które zostanie utworzone w połączeniu z nową fabryką, inicjatywa stworzy 500 nowych miejsc pracy w Gdańsku. Nowa fabryka, która wejdzie do produkcji w 2022 r. będzie miała początkową roczną produkcję 5 GWh i potencjalną przyszłą moc 12 GWh.

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama