Środa, 10 sierpnia 2022 19:34
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

W Gdańsku Brzeźnie otwarto po remoncie Dom Zdrojowy

W sobotę, 18 grudnia gdańszczanie tłumnie odwiedzali nowo otwarty Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Kulminacyjnym momentem było włączenie iluminacji na budynku i widowisko teatralne. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji, Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju oraz miejscy i dzielnicowi radni.
  • Źródło: UM w Gdańsku
W Gdańsku Brzeźnie otwarto po remoncie Dom Zdrojowy
Autor: fot. G.Mehring / UM Gdańsk

Łączny koszt zagospodarowania Domu Zdrojowego wyniósł ok. 27 mln zł. Środki pochodziły z budżetu miasta Gdańska oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dom Zdrojowy jest nadmorską filią Hevelianum, przeznaczoną na edukację ekologiczną. 

Programowa działalność w Domu Zdrojowym rozpocznie się w styczniu 2022 roku i zostanie zorganizowana według miesięcy tematycznych, np. styczeń będzie miesiącem bez plastiku, marzec – miesiącem Morza Bałtyckiego, a październik – miesiącem zwierząt. Naturalną przestrzenią do prowadzenia lekcji o przyrodzie będzie pobliski park, który również przeszedł metamorfozę.  

Oferta jest adresowana nie tylko do szkół. Warsztaty, spotkania, debaty, wydarzenia plenerowe – coś dla siebie znajdą tu także dorośli oraz rodziny z dziećmi. Oprócz części edukacyjnej, tworzonej przez dwie pracownie, znajdują się tu także sale konferencyjne z możliwością wynajmu oraz miejsca noclegowe.  

Podczas otwarcia Domu Zdrojowego działalność rozpoczęła Restauracja Zdrojowa o ekologicznym profilu.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama