Sobota, 2 lipca 2022 19:17
Reklama
Reklama

Po groźnym wypadku w Subkowach wstępne ustalenia - NIE USTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA

22 grudnia przedstawiciele służb pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Subkowach. Wstępnie ustalono, że 21-letni kierowca dostawczego mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu innemu kierującemu przewożącemu pasażerów. 5 osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Po groźnym wypadku w Subkowach wstępne ustalenia - NIE USTĄPIENIE PIERWSZEŃSTWA
Autor: KPP Tczew

22 grudnia br. około godziny 16.45 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Subkowy. Natychmiast w to miejsce przyjmujący zgłoszenie policjant wysłał funkcjonariuszy z drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że 21-letni kierujący dostawczym mercedesem wyjeżdżając z drogi dojazdowej do posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 48-letniemu kierowcy busa przewożącemu ludzi. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia pojazdów. 5 pasażerów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala w Tczewie, w tym jedna osoba ciężko ranna przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku.

 

Funkcjonariusze przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci 21-letniemu sprawcy zatrzymali prawo jazdy oraz zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów uczestniczących w tym zdarzeniu. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Stróże prawa przypominają, że dobry kierowca to taki, który jest odpowiedzialny, kieruje się zasadą ograniczonego zaufania i dba o bezpieczeństwo swoje, ale też innych uczestników drogowych.

 

KPP TczewOceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama