Środa, 29 czerwca 2022 14:16
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wysoka cena za bezmyślność za kierownicą i na drodze. Do aut na procentach i z zakazem prowadzenia pojazdów

Święta już za nami. Nad bezpiecznym świętowaniem tego wyjątkowego czasu, czuwali sztumscy policjanci. Choć był to dość bezpieczny weekend to niestety, kolejny raz na drogach znaleźli się kierujący, którzy wsiadając nietrzeźwi za kierownicę ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
Wysoka cena za bezmyślność za kierownicą i na drodze. Do aut na procentach i z zakazem prowadzenia pojazdów
Autor: KPP Sztum

Świąteczny weekend upłynął dość bezpiecznie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. W tym czasie nie odnotowano poważnych przestępstw o charakterze kryminalnym.

Jednak tak jak i w latach poprzednich, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Głównym przewinieniem ze strony kierowców poruszających się po drogach miasta oraz powiatu było przekraczanie dozwolonej prędkości. Nie wszyscy kierowcy mogli liczyć na pouczenia ze strony mundurowych. Rażące wykroczenia godzące w bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kończyły się mandatami karnymi oraz wnioskami o ukaranie do sądu.

 

Na terenie miasta oraz powiatu doszło do dwóch kolizji, w których sprawcy zdarzeń zostali przez mundurowych ukarani mandatami karnymi. W wyniku prowadzonych kontroli stanu trzeźwości, mundurowi zatrzymali w Czerninie kierującego, który pomimo wcześniej spożywanego alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę. 58-letni mieszkaniec powiatu już stracił uprawnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci w pierwszy dzień świat na terenie miasta zatrzymali również kierującego, który jechał samochodem, mimo orzeczonego wobec niego w 2017 roku sądowego zakazu kierowania pojazdem. Teraz 28-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. (tomm)/KPP Sztumskich


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama