Czwartek, 30 czerwca 2022 18:59
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sylwester marzeń w Sztumie. Odwołane sylwestry w Kwidzynie oraz Malborku. Koncerty noworoczne i orszaki Trzech Króli

Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił wiernym z diecezji pelplińskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty 31 grudnia, czyli w sylwestra. A gdzie w sylwestra i Nowy Rok będziemy mogli się bawić? Niestety miejskie noce sylwestrowe nie odbędą wszędzie, ale na pocieszenie jest kilka noworocznych koncertów m.in. w Gniewie i w Malborku. Jedynym miastem w naszym regionie, które bez obaw zorganizowało zabawę 31 grudnia jest Sztum.
Sylwester marzeń w Sztumie. Odwołane sylwestry w Kwidzynie oraz Malborku. Koncerty noworoczne i orszaki Trzech Króli

Na początek uspokajamy. Chociaż zgodnie z zasadami kościoła katolickiego we wszystkie piątki w roku obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa, ale dzięki dyspensie akurat dzisiaj możemy o tym zapomnieć.

 

- Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzielił wiernym z diecezji pelplińskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty 31 grudnia, czyli w sylwestra - informuje kuria diecezjalna.

 

Gniew

Zamek w Gniewie przygotował z kolei komercyjny „Królewski Bal Sylwestrowy” oczywiście w gniewskiej warowni. Oprócz balu dla osób, które wcześniej wykupiły rezerwacje Hotel Zamek Gniew oferuje pakiet edukacyjny, prezentujący historię zamku, pakiet SPA i szereg innych atrakcji.

Jeśli chodzi o noworoczne atrakcje Gniewu, na 6 stycznia zaplanowano koncert świąteczny w wykonaniu Rafała Brzozowskiego (godz. 16.00) w kościele Św. Mikołaja, który wpisuje się w tegoroczne Święto Trzech Króli. O 17.00 z wspomnianej świątyni wyruszy orszak na gniewski rynek. Na godz. 17.30 parafia św. Mikołaja zaprasza na mszę świętą.

 

 

Pelplin

W Nowy Rok (1 stycznia 2022 r.) w Pelplinie na Targowisku Miejskim o godz. 18.00 – 1 stycznia odbędzie się Noworoczny Pokaz Fire Show. Czyli pokaz fenomenalnej grupy Teatru Tancerzy Ognia „ArtaFoc”.

Będzie to pokaz tańca z ogniem w połączeniu z pirotechniką i muzyką. Mnogość wielobarwnych iskier sprawi, że widowisko na długo pozostanie w pamięci. Występ potrwa ok. 20 minut. Wystąpi 4 – 5 tancerzy/tancerek.

 

Tczew

Jak już pisaliśmy w osobnym artykule zamiast fajerwerków w Tczewie dla mieszkańców, za pieniądze oszczędzone na pokazie prezydent Tczewa przekazał tczewskiemu schronisku karmę dla czworonogów. Niemniej odbędzie się koncert noworoczny w wykonaniu Joanny Nawrot z zespołem już dziś wieczorem w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Relację z tego koncertu zamieścimy na łamach Gazety Tczewskiej oraz na portalach tczewska.pl i portalpomorza.pl. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów!

 

Szczegóły na: https://www.tczewska.pl/wiadomosci/21308,w-grodzie-sambora-nie-bedzie-fajerwerkow-na-nowy-rok-tczew-ustami-prezydenta-oglosil-ze-wesprze-za-to-czworonogi

 

Natomiast 6 stycznia o godz. 13.00 odbędzie się uroczysta Mszę Św. w kościele

NMP Matki Kościoła na Suchostrzygach. W czasie Mszy spotkamy się z Trzema Królami, którzy pokłonią się Dzieciątku Bożemu, złożą dary: mirrę, kadzidło i złoto. Żłóbek z dzieciną małą będą adorować „Dzieci Maryi”. Przed wejściem do kościoła heroldowie z halabardami i chorągwiami. Będą rozdawać śpiewniki z kolędami i korony. Msza będzie równocześnie barwną inscenizacją.

Na wydarzenie zaprasza Stefan Kukowski, Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Św. Stanisława oraz ks. Jacek Spychalski, proboszcz par. NMP Marki Kościoła w Tczewie.

 

Sztum

Za to prawdziwą miejską zabawę sylwestrową zaplanował na dzisiejszy wieczór Sztum.

O godz. 23.00 na małej scenie pojawi się Duet Miłka i Artur oraz para taneczna. Punktualnie o północy burmistrz Leszek Tabor i przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Oleksiak złożą mieszkańcom życzenia noworoczne, oczywiście nie zabraknie pokazów pirotechnicznych.

 

Przypominamy, że na czas oczekiwania na fajerwerki i koncert w Sztumie na drodze nr 55 przed ratuszem nastąpią UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM od godz. 22.30 do godz. 1.30.

 

Malbork

Niestety Sylwester 2021/2022 w centrum Malborku się nie odbędzie. Powodem jest zagrożenie wynikające z czwartej fali pandemii koronawirusa

Chociaż sylwestra w Malborku nie będzie, w zamian tradycyjnej imprezy na pl. Jagiellończyka burmistrz Marek Charzewski złożył mieszkańcom życzenia w towarzystwie anielicy. Załączone zdjęcie pochodzi z jego profilu Facebookowego, gdzie można zapoznać się z tą nietypową sesją zdjęciową.

 

Za to Burmistrz Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Spiżarnia Malborska oraz parafia Św. Jana Chrzciciela zapraszają na Orszak Trzech Króli. O godz. 13.00 rozpocznie się Orszak, po drodze na plac Kazimierza Jagiellończyka odbędą się plenerowe scenki teatralne w wykonaniu dzieci. Wręczenie nagród festiwalowych w kategorii Muzyka i Literatura. Orszak odbywa się w ramach XXI Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

 

Dnia 6 stycznia 2022r. o godz. 12.00 w parafii Jana Chrzciciela odbędzie się uroczysta msza z udziałem Chóru Lutnia.

 

7 stycznia (piątek) godz. 18.00 w Karawanie na terenie Muzeum Zamku w Malborku można będzie wybrać się na Koncert Noworoczny Życie Cudem jest. Studia Wokalnego „Balbiny”.

 

 

Kwidzyn

Niestety sylwester nie odbędzie się także w Kwidzynie. Jak czytamy na stronie miasta:

„Z przykrością informujemy, że ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie Mieszkańców Kwidzyna, IMPREZA SYLWESTROWA na pl. Jana Pawła II zostaje ODWOŁANA.

Ostatnie dni przynoszą znaczny wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 w Kwidzynie i powiecie kwidzyńskim oraz coraz większą liczbę ofiar pandemii.

W takich okolicznościach miasto Kwidzyn, podobnie jaki wiele innych samorządów, podjęło trudną decyzję. Może ona być kontrowersyjna dla wielu osób, ale zdrowie i życie są najważniejsze.

Zdając sobie sprawę, jak trudno jest wyegzekwować obostrzenia covidowe w większych skupiskach, nie chcemy, aby miejska impreza stała się źródłem infekcji oraz możliwych ludzkich dramatów.

Zachęcamy do powitania Nowego Roku w mniejszym gronie.”

 

Wawrzyniec Mocny

 Oceń

Komentarze
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama