Środa, 10 sierpnia 2022 00:46
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Nagrodzeni, wyróżnieni za empatię, skuteczność i pomysłowość. XII Powiatowa Gala Wolontariatu 2021

16 grudnia miała miejsce Powiatowa Gala Wolontariatu. Nagrodzono wielu zasłużonych wolontariuszy, działających w gminach tczewskiego Kociewia. Uroczystość miała ciekawą, artystyczną oprawę. Szkoda, że na widowni nie było wielu osób, ale ważne, że młodzi ludzie, działacze oraz przedsiębiorcy zostali docenieni.
Nagrodzeni, wyróżnieni za empatię, skuteczność i pomysłowość. XII Powiatowa Gala Wolontariatu 2021
Autor: Z. Mocny

W tym dniu zagrały dla nich zespoły muzyczne, a władze i kierownictwa wielu firm i instytucji przekazały wiele ciepłych oraz budujących słów pod ich adresem. Wolontariuszom dziękowali m.in. starosta – Mirosław Augustyn, wiceprezydent - Adam Urban oraz wójt Krzysztof Augstyniak.

Powiedzieć: „pomagać warto”, to jak nic nie powiedzieć. Bez tej rzeszy ochotników, wolontariuszy, firm i wielu organizacji pozarządowych z całą pewnością nie byłoby tak wielu cennych inicjatyw społecznych.

Nie bez znaczenia jest fakt, iż wolontariat aktywizuje lokalne społeczności, poprawia wiarę we własne możliwości i pozwala budować społeczeństwo obywatelskie oraz zainteresowane własnym otoczeniem i Małą Ojczyzną.

 

Każde wyróżnienie wiązało się z jakąś specyficzną historią. Np. Dariusz Nawój na co dzień jest sołtysem Gorzędzieja, ale jest także prezesem OSP Gorzędziej i aktywnym działaczem sportowym. Pan Dariusz jest członkiem Klubu Sportowego „Orzeł” Subkowy. Co roku organizuje też bal charytatywny sportowca w Subkowach. Gdy wybuchła pandemia zaangażował się czynnie w szycie maseczek oraz ich dystrybucje razem z środkami dezynfekującymi do szpitali, organizacji pozarządowych i DPS-ów. Jak widać bez niego gmina Subkowy nie byłaby taka sama.

 

Drugim panem, który otrzymał tytuł animatora 2020 r. był Tomasz Tobiański, którego nie trzeba przedstawiać. Wychowawca i nauczyciel wielu pokoleń tczewian, a od 2006 r. dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu, a później Powiatowego Centrum Sportu. Dał się poznać nie tylko jako manager, ale też jako osoba propagująca zdrowy, sportowy tryb życia. M.in. dzięki niemu rozwija się inicjatywa „Biegający Tczew” (był jednym z pomysłodawców tej inicjatywy). Jest inicjatorem amatorskich lig piłki halowej i innych rozgrywek promujących sport.

 

- Współpracowałem z Darkiem Nawojem przy organizacji wielu imprez. Za to ci Darku serdecznie dziękuję i mam nadzieję, że tak będzie dalej – mówił ze sceny Tomasz Tobiański, odbierając nagrodę.

- Ja tobie także dziękuję. Jeśli znajdzie się grupa zapaleńców okazuje się, że można czynić cuda –

 

Specjalnym wyróżnieniem uhonorowano tytułem: „Wolontariusz działający na rzecz mieszkańców miasta Tczewa w okresie pandemii” - Gertrudę Pierzynowską, radną miejską wielu kadencji oraz organizatorkę wielu akcji aspołecznych i imprez. W ostatnich miesiącach najbardziej dała się poznać (jak zresztą każdego roku) z przygotowania mnóstwa świątecznych paczek dla osób ze stwardnieniem rozsianym, niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami, samotnych matek opiekujących się m.in. dorosłymi dziećmi z zespołem Down'a oraz 4-kończynowym porażeniem mózgowym. W grudniu współorganizowała też imprezę mikołajkową dla najmłodszych na Suchostrzygach, podczas której dzieci otrzymały 120 paczek ze słodyczami i słuchawkami do telefonów. Nie trzeba dodawać, że z tego ostatniego prezentu (bardzo na czasie) najmłodsi bardzo się ucieszyli. Pod koniec grudnia radna wsparła też wielką torbą karmy tczewskie schronisko OTOZ Animals.

 

 

 

Dodajmy, że wielu cennych inicjatyw nie udałoby się zrealizować bez z jednej strony przychylności władz, a z drugiej wsparcia finansowego i nie tylko wielu firm. Przykładem przedsiębiorstw przyjaznych organizacjom i inicjatywom pozarządowym są wyróżnieni w tym roku: Gdn-Budowa" Grzegorza Reca oraz Flex Poland. Flex w ostatnich latach dał się poznać jako mecenas organizacji pozarządowych, a nawet jako firma wspierająca pracowników w rozwijaniu ich pasji – stąd biegacze, których coraz częściej widać na wielu zawodach biegowych mniej lub bardziej wyczynowych.

 

opr. (tomm)/Fot. Zbigniew Mocny

 

*Więcej zdjęć z gali na www.tczewska.pl/galerie-zdjec

 

 

Lista laureatów 2020 r. XII Powiatowej Gali Wolontariatu:

 

Kategoria: Firma przyjazna społeczności lokalnej

Wyróżnienie w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej 2020 - Zakład krawiecki „Okej” Mariusz Piotrowski

Wyróżnienie w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej 2020 - Leca Polska Sp. z o.o.

Nagroda - tytuł Firma przyjazna społeczności lokalnej 2020 - Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania OD NOWA

 

 

Kategoria: Animator roku

Nagroda - tytuł Animator roku 2020 - Dariusz Nawój

Nagroda - tytuł Animator roku 2020 - Tomasz Tobiański

 

Kategoria: Inicjatywa społeczna roku

Wyróżnienie w kategorii Inicjatywa społeczna roku 2020 - Akcja „Kociewie w potrzebie”

Wyróżnienie w kategorii Inicjatywa społeczna roku 2020 - „Tak, słucham?” Telefoniczna pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ich rodzinom w czasie pandemii

Wyróżnienie w kategorii Inicjatywa społeczna roku 2020 - Projekt społeczny z okazji Światowego Dnia Osób z Porażeniem Mózgowym

 

Kategoria: Grupa wolontariuszy roku

Wyróżnienie w kategorii Grupa wolontariuszy roku 2020 - „Handmade Subkowy”

Wyróżnienie w kategorii Grupa wolontariuszy roku 2020 - Kółko Rolnicze - Koło Gospodyń Wiejskich w Pomyjach

 

Kategoria: Wolontariusz roku

Wyróżnienie w kategorii Wolontariuszka roku 2020 - Alicja Nelke

Wyróżnienie w kategorii Wolontariuszka roku 2020 - Ewa Kamińska

Nagroda - tytuł Wolontariusz roku 2020 - Sławomir Ossowski

 

 

Lista laureatów 2021 roku

Kategoria: Firma przyjazna społeczności lokalnej

Wyróżnienie w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej 2021 - „Gdn-Budowa" Grzegorz Reca

Nagroda - tytuł Firma przyjazna społeczności lokalnej 2021 - Flex Poland

 

Kategoria: Animator roku

Wyróżnienie w kategorii Animatorzy roku 2021 - Teresa i Jerzy Maliszewscy

Nagroda - tytuł Animatorka roku 2021 - Julia Zawiszewska

 

Kategoria Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom

Nagroda - tytuł Organizacja przyjazna wolontariuszom - Fundacja Jedynka Dzieciom

 

Kategoria: Inicjatywa społeczna roku

Wyróżnienie w kategorii Inicjatywa społeczna roku 2021 - Zbiórka środków na leczenie Ewy Ziółkowskiej

Nagroda - tytuł Inicjatywa społeczna roku 2021 - Modernizacja terenu rekreacyjnego w Pieniążkowie

 

Kategoria: Wolontariusz roku

Wyróżnienie w kategorii Wolontariuszka roku 2021 - Agata Potulska

Nagroda - tytuł Wolontariuszka roku 2021 - Joanna SadowskaOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama