Poniedziałek, 4 lipca 2022 16:59
Reklama
Reklama
Reklama

Częściowe zawalenie domu jednorodzinnego i pożar choinki. Trudne powitania Nowego Roku

W sylwestra i Nowy Rok strażacy przeprowadzili m.in. dwie poważne interwencje. Chociaż pożar choinki i zawalanie się szczytu budynku mogły doprowadzić do prawdziwej tragedii, to przytomne zachowanie mieszkańców sprawiło, że poza stratami obyło się bez rannych...
Częściowe zawalenie domu jednorodzinnego i pożar choinki. Trudne powitania Nowego Roku
Autor: Archiwum

Zawalenie się szczytu budynku

GM. GNIEW. W sylwestra, 31 grudnia w Polskim Gronowie doszło do zawalenia się szczytu domu jednorodzinnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali obsunięty szczyt budynku. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji właścicielki z wnętrza obiektu oraz sprawdzeniu budynku i gruzowiska. Sprawdzono czy nie wystąpiły inne osoby poszkodowane. Zgodnie z zaleceniem przybyłego na miejsce Inspektora Nadzoru Budowlanego strop i ścianę budynku zabezpieczono za pomocą stempli i zastrzałów przed dalszym osunięciem. W usuwaniu skutków zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz 3 zastępy, z OSP Gniew.

 

W domu zapaliła się choinka

GM. MORZSZECZYN. W Nowy Rok, 1 stycznia w Bielsku doszło do pożaru choinki w jednym z domków jednorodzinnych. Mieszkańcy podjęli próbę jej ugaszenia przed przybyciem zastępów straży. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali prąd gaśniczy wody na palące się drzewko, które po ugaszeniu wyniesiono z budynku. Mieszkanie przewietrzono i sprawdzono detektorem wielogazowym. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Morzeszczyn.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 25°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama