Środa, 29 czerwca 2022 16:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wpadł poszukiwany za kradzież samochodu i paliwa

Policjanci zatrzymali 37-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej kradzieże. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał związek z dwoma innymi przestępstwami kradzieży. Jak ustalili mundurowi, jedno ze zdarzeń dotyczyło kradzieży samochodu, drugie zdarzenie dotyczyło kradzieży paliwa. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie za te czyny zarzuty.
Wpadł poszukiwany za kradzież samochodu i paliwa
Autor: KPP Tczew

30 grudnia 2021 roku przed godziną 18 tczewscy kryminalni ustalili, że na terenie jednego z ogródków działkowych w Gdańsku znajduje się mężczyzna, który jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić swoje ustalenia i podczas sprawdzania jednej z działek wylegitymowali 37-latka, który jak się potwierdziło, był poszukiwany. Za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży sąd skazał mężczyznę na łączną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, a następnie doprowadzili go do miejscowej komendy.

 

Kryminalni dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z dwoma innymi przestępstwami kradzieży. Według ustaleń mundurowych w pierwszym zdarzeniu sprawca w marcu br. na terenie jednej z posesji ukradł citroena wraz z dokumentami. W drugim zdarzeniu sprawca z terenu jednego z gospodarstwa rolnego ukradł olej napędowy o wartości prawie 600 złotych.

 

W miniony piątek śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży, a następnie mundurowi odkonwojowali go do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama