Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 06:09
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Święto Trzech Króli w Tczewie bez orszaku. Dużo mniejsze miasta zorganizowały Orszaki Trzech Króli

6 stycznia o godz. 13.00 odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. NMP Matki Kościoła na tczewskich Suchostrzygach. W czasie uroczystej mszy spotkaliśmy się z Trzema Królami, którzy pokłonili się Dzieciątku Bożemu, składając w hołdzie dary: mirrę, kadzidło i złoto.
Święto Trzech Króli w Tczewie bez orszaku. Dużo mniejsze miasta zorganizowały Orszaki Trzech Króli
Autor: Zbigniew Mocny

Żłóbek z dzieciną małą adorowała schola kościelna „Dzieci Maryi”, a przed wejściem do kościoła heroldowie z halabardami i chorągwiami rozdawali śpiewniki z kolędami i korony. Msza zgodnie z zapowiedziami organizatorów była równocześnie barwną inscenizacją.

Na wydarzenie zaprosił mieszkańców Stefan Kukowski, Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Św. Stanisława wraz z Kawalerami Konfederacji oraz ks. Jacek Spychalski, proboszcz par. NMP Marki Kościoła w Tczewie. Dobrze, że chociaż w ten sposób wierni z Tczewa zyskali możliwość wyrażenia swojego oddania swojej wierze.

Jednak, chociaż msza święta miała niezapomnianą oprawę, szkoda, że w tym roku nie odbył się Orszak Trzech Króli. Można by rzec: skoro mógł odbyć się ubiegłoroczny Bal Wszystkich Świętych, gorąco wypromowany przez prawie wszystkie tczewskie media i nie tylko (nie zauważyliśmy jedynie Wieści z Kociewia i Gazety Tczewskiej wśród patronów medialnych), to dlaczego nie mogło stać się tak z Orszakiem? Tym razem patrząc na ich tegoroczną mapę w Polsce, w tym i Gniewie – COVID-19 nie może być wyjaśnieniem!

Niestety w porównaniu z sąsiednimi miasteczkami Tczewa - Święto Objawienia wypadło bardziej niż blado. Nawet jeśli koncert „Świąteczne Uwielbienia Na Krańcu Świata” w Farze był udany, to pozostanie on jedynie... bardzo lokalnym wydarzeniem.

 

(tomm)Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama