niedziela, 25 września 2022 23:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nietrzeźwy kierowca ukarany mandatem na 6500 zł

Wczoraj przed południem policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, w którym uczestniczył kierowca Renault Megane. Jak się okazało, 50-letni kierowca był nietrzeźwy. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, z powodu braku ważnych badań technicznych. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami o łącznej wysokości 6500 zł za popełnione wykroczenia. Ponadto odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości
  • Źródło: KWP Gdańsk
Nietrzeźwy kierowca ukarany mandatem na 6500 zł
Autor: Policja
Policjanci wczoraj po godzinie 10:00 otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Łężyce w Alei Parku Krajobrazowego. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca samochodu renault wjechał do rowu. Jak ustalili policjanci, kierowca megane nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i wjechał do rowu. Podczas sprawdzania trzeźwości 50-letniego kierowcy okazało się, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto w trakcie sprawdzania dokumentów, okazało się, że samochód którym jechał nie był dopuszczony do ruchu ponieważ od dwóch lat nie miał ważnych badań technicznych oraz zatrzymany był dowód rejestracyjny tego samochodu.

Policjanci na miejscu ukarali mężczyznę dwoma mandatami za dwa wykroczenia dotyczące spowodowania zdarzenia oraz jazdy samochodem niedopuszczonym do ruchu. Mandaty łącznie wyniosły 6500 zł.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama