Poniedziałek, 4 lipca 2022 09:00
Reklama
Reklama

Ukrywał się przed odsiadką. Nie chciał otworzyć drzwi więc policjanci skorzystali z pomocy strażaków

Kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych i ściganych przez wymiar sprawiedliwości wczoraj zatrzymali 43-letniego mieszkańca Tczewa, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna ten ukrywał się, chcąc uniknąć kary 2 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności. Kiedy policjanci wezwali na pomoc strażaków, poszukiwany 43-latek zrezygnował z dalszego ukrywania się i oddał się w ręce stróżów prawa. Dzisiaj zatrzymany mężczyzna trafi do aresztu śledczego.
Ukrywał się przed odsiadką. Nie chciał otworzyć drzwi więc policjanci skorzystali z pomocy strażaków
Autor: KPP Tczew

13 stycznia br. około godziny 12 tczewscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych i ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zdobyli informację, że poszukiwany przez nich 43-letni mężczyzna znajduje się aktualnie w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze, sprawdzając tę informację, zapukali pod ustalony adres, jednak nikt im nie otwierał drzwi. Policjanci, wiedząc, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w mieszkaniu, wezwali do pomocy straż pożarną. Kiedy strażacy dotarli na miejsce i zaczęli rozstawiać sprzęt, by dostać się do mieszkania, będący w nim mężczyzna natychmiast otworzył drzwi i wpuścił policjantów do środka.

 

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej przez niego przestępstwo dotyczące handlu narkotykami sąd skazał mężczyznę na 2 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów 43-latek został doprowadzony do miejscowej komendy.

 

Dzisiaj funkcjonariusze przewiozą 43-latka do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności. Tymczasem kryminalni już namierzają kolejnych ukrywających się i skazanych przez sąd. Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu osoby poszukiwanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

 


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama