niedziela, 25 września 2022 23:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolizja na ul. Malinowskiej. Sprawca wypadku z promilami i bez prawa jazdy

Tczewska drogówka wykonywała czynności w miejscu kolizji drogowej, do której doszło na ul. Malinowskiej. Wstępnie ustalono, że pijany 55-letni kierowca VW stracił panowanie nad samochodem i uderzył w znak drogowy oraz sygnalizator świetlny przejazdu kolejowego. Okazało się też, że kierowca volkswagena nie miał uprawnień do kierowania samochodami, a samochód był niedopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.
Kolizja na ul. Malinowskiej. Sprawca wypadku z promilami i bez prawa jazdy
Autor: KPP Tczew

13 stycznia br. ok. godz. 12.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść na ulicy Malinowskiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia policjant przyjmujący zgłoszenie skierował funkcjonariuszy z ruchu drogowego.

 

- Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 55-letni kierowca volkswagena stracił panowanie nad samochodem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w znak drogowy oraz w sygnalizator świetlny przejazdu kolejowego – relacjonuje mł. asp. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierowcą samochodu od razu poczuli od niego alkohol. Okazało się, że kierowca miał ponad 3 prom alkoholu w organizmie.

Do tego kierowca VW nie miał uprawnień do kierowania samochodami. Dalsza kontrola wykazała, że pojazd był niedopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

Patrol sporządził również dokumentację, która trafi do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W związku z tym zdarzeniem samochód został odholowany na policyjny parking, a dowód rejestracyjny od samochodu zatrzymany.

Wkrótce 55-latek usłyszy za swoje czyny zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowcę czeka również dotkliwa kara finansowa. Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, aby reagowały w przypadku gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu dzwoniąc na numer alarmowy 112. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale też tych, których może spotkać na swojej drodze. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

 

Opr. (tomm)

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama