Niedziela, 3 lipca 2022 22:27
Reklama
Reklama

2500 złotych mandatu i utrata prawa jazdy za szybki przejazd przez miasto

Na drogach powiatu malborskiego padł kolejny niechlubny rekord. Policjanci z drogówki zatrzymali prawo jazdy 23-latkowi, który jechał główną arterią miasta z prędkością 122km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
  • Źródło: KPP Malbork
2500 złotych mandatu i utrata prawa jazdy za szybki przejazd przez miasto
Autor: Policja

We wtorek (18.01) przed godziną 20.00 na ul. Aleja Rodła w Malborku policjanci malborskiej drogówki podczas prowadzenia statycznej kontroli prędkości zauważyli jak w ich kierunku szybko zbliża się bmw. Po zmierzeniu prędkości auta ręcznym miernikiem okazało się, że kierowca miał na liczniku 122 km/h. Kierującym bmw był 23-letni mieszkaniec powiatu malborskiego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 72 km/h na terenie zabudowanym mężczyzna stracił prawo jazdy i zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych 10 punktami karnymi. Ponadto, podczas dalszej kontroli mundurowi ujawnili, że pojazd, którym się poruszał nie posiadał ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie również dowód rejestracyjny auta i za to wykroczenie kierowca otrzymał kolejny stuzłotowy mandat.

Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama