Sobota, 2 lipca 2022 19:02
Reklama
Reklama

Policyjna grupa SPEED wyjedzie na patrole. Wzmożone kontrole na DK nr 91

Od jutra, 22 stycznia, na „jedynce” pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczna droga krajowa nr 91”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia, które najczęściej są przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.
Policyjna grupa SPEED wyjedzie na patrole. Wzmożone kontrole na DK nr 91
Autor: KWP w Gdańsku

Droga krajowa nr 91 liczy 532,5 km i łączy województwo pomorskie ze śląskim. W 2020 r. doszło na niej do 242 wypadków, w których zginęło 35 osób, a 281 zostało rannych. Potocznie nazywana „starą jedynką” droga jest jedną z bardziej obciążonych w Polsce.

 

Celem wzmożonych kontroli jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz wyprzedzania niezgodnego z przepisami. Policjanci zwrócą także uwagę czy kierowca oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich do ich masy i wzrostu urządzeniach.

 

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED, poruszający się pojazdami nieoznakowanymi z wideorejetratorami. Będą oni współpracować z patrolami prowadzącymi pomiar prędkości w sposób stacjonarny. Pojazd nieoznakowany może poruszać się w sposób wahadłowy w okolicy masztu z fotoradarem lub innego patrolu.

 

Warunki drogowe nie sprzyjają bezpiecznemu podróżowaniu. Niska temperatura, wilgoć, śliska nawierzchnia oraz szybko zapadający zmrok powodują, że wszyscy uczestnicy dróg powinni zachować szczególną ostrożność.

 

KPP Tczew

 


Oceń

Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama