Niedziela, 3 lipca 2022 23:01
Reklama
Reklama

[WIDEO] Powstał Społeczny Komitet Upamiętnienia Romana Dmowskiego w Tczewie

21 stycznia w restauracji Pod Orłem odbyło się inauguracyjne spotkanie Społecznego Komitetu Upamiętnienia Romana Dmowskiego w Tczewie. Tm samym zainicjowano debatę czy w Tczewie powinno powstać miejsce upamiętniające zasłużonego polityka międzywojnia.
Ładuję odtwarzacz...

Dodajmy, że rondo o którym mowa znajduje pomiędzy trzema wiaduktami: na 1-go Maja, im. Maciej Płażyńskiego i zabytkowego, krótkiego wiaduktu w kierunku os. Zatorze.

 

Udział w spotkaniu wzięli inicjatorzy akcji, czyli środowiska narodowe z prezesem pomorskiego okręgu Młodzieży Wszechpolskiej Rafałem Bucą na czele oraz zaproszeni radni. Pojawili się przedstawiciele dwóch ugrupowań - PnP i PiS, a swoje wsparcie wyrazili również posłowie: Kazimierz Smoliński i Michał Urbaniak Dyskusja była merytoryczna i udało się wypracować pewien konsensus. Wielu radnych, zanim jeszcze powstał Społeczny Komitet Upamiętnienia Romana Dmowskiego w Tczewie mówiło, że gotowi są poprzeć taką inicjatywę, choć z zastrzeżeniem, iż nie powinno się to odbyć kosztem zmiany nazwy ronda dworcowego, co początkowo było postulowane.

 

- W trakcie rzeczowej dyskusji udało się dojść do porozumienia i znaleźć, być może godniejszą formę uczczenia pamięci ojca niepodległości... Czas pokaże co z tego wyjdzie, nie mniej wydaje się, że różne środowiska ponad podziałami mogą działać razem w słusznej sprawie! - cieszy się Rafał Buca z Pomorskiego Oddziału MW.

 

(tomm)Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama