Środa, 29 czerwca 2022 14:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany. Wpadł po kradzieży alkoholu w ręce pracowników sklepu...

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w jednym ze sklepów samoobsługowych ukradł alkohol o wartości ponad 600 zł. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży.
Poszukiwany mężczyzna zatrzymany. Wpadł po kradzieży alkoholu w ręce pracowników sklepu...
Autor: Collage redakcja

25 stycznia br. przed godz. 20 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujętym w jednym ze sklepów mężczyźnie, który kilka dni wcześniej ukradł alkohol. Zaraz w to miejsce zostali wysłani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi zajmujący się tą sprawą ustalili, że 14 i 16 stycznia br. na teren placówki handlowej wszedł ten sam mężczyzna, który kradł z półek butelki z alkoholem i wychodził ze sklepu. Mężczyzna po kolejnym wejściu do sklepu został ujęty przez pracowników i przekazany funkcjonariuszom.

Stróże prawa ustalili, że 25-latek ukradł łącznie 8 butelek z alkoholem, gdzie spowodował straty na kwotę ponad 600 zł.

 

Mundurowi, sprawdzając 25-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego w policyjnych systemach, okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej przez niego przestępstwo dotyczące kradzieży sąd skazał mężczyznę na rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów 25-latek został doprowadzony do miejscowej komendy.

 

Wczoraj śledczy przesłuchali zatrzymanego 25-letniego mężczyznę, któremu przedstawili zarzut dotyczący kradzieży. Teraz jego losem zajmie się sąd. Po przesłuchaniu zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama