Niedziela, 3 lipca 2022 21:59
Reklama
Reklama

Nadal kierowcy przekraczają dozwolone prędkości i otrzymują wysokie mandaty oraz tracą prawo jazdy

Pomimo nowych zaostrzonych przepisów za przekroczenie prędkości wielu kierowców ich nie stosuje. W miniony weekend funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali trzech mężczyzn, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Dwóch z nich straciło prawo jazdy po tym, jak w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, trzeci z kierujących jechał 206 km/h na trasie S7, dostał mandat w wysokości 2500 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Nadal kierowcy przekraczają dozwolone prędkości i otrzymują wysokie mandaty oraz tracą prawo jazdy
Autor: Policja

28 stycznia funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim w miejscowości Nowa Kościelnica zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel Astra, którym kierujący 29-latek przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna jechał 125 km/h, tam gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący stracił swoje prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące i został ukarany mandatem w wysokości 2500 tysiąca złotych oraz 10 punktami karnymi. Tego samego dnia na trasie S-7 policjanci zatrzymali do kontroli 47-latka kierującego pojazdem marki AudiSQ8, który jechał z prędkością 206 km/h, tam gdzie obowiązywało ograniczenie do 120 km/h. Kierowca został ukarany mandatem 2500 tysiąca złotych oraz 10 pkt karnymi.

30 stycznia w miejscowości Sztutowo w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego amatora szybkiej jazdy, który kierował pojazdem marki Skoda Superb, 29-latek jadąc 105 km/h w terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości obowiązuje do 40 km/h. W tym przypadku kierujący za znaczne przekroczenie prędkości również został ukarany wysokim mandatem w wysokości 2000 tysięcy złotych, 10 punktów karnych oraz na najbliższe trzy miesiące stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

PRZYPOMINAMY!

Mandaty za przekroczenie prędkości zgodnie z nowym taryfikatorem:

– za przekroczenie prędkości do 30 km/h wynosi do 400 zł;

– przy przekroczeniu prędkości od 31 do 40 km/h zapłacimy co najmniej 800 zł;

– przy przekroczeniu prędkości o 41-50 km/h – 1 tys. zł;

– przy przekroczeniu prędkości o 51-60 km/h – 1,5 tys. zł;

– przy przekroczeniu prędkości o 61-70 km/h – 2 tys. zł

– przy przekroczeniu prędkości o 71 km/h i więcej – 2,5 tys. zł.

Główną przyczyną zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania kierowców zagrażają wszystkim uczestnikom ruchu, a w szczególności pieszym.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama