Środa, 29 czerwca 2022 14:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zaprosiła mężczyznę, a ten prawdopodobnie ją zabił. Zabójcą może być mężczyzna pochodzenia arabskiego...

Niespełna dwa tygodnie temu w Starogardzie Gd. doszło do zabójstwa małej, 2-miesięcznej Mai. Nie wszyscy starogardzianie zdążyli ochłonąć po tej straszliwej tragedii, a miasto już opłynęła kolejna przerażająca wiadomość o śmierci 60-letniej mieszkanki miasta. Wszystko wskazuje na to, że kobieta została zamordowana przez mężczyznę pochodzenia arabskiego, który przybył do Polski na jej zaproszenie. Sprawę bada policja, która publikuje wizerunek podejrzanego.
Zaprosiła mężczyznę, a ten prawdopodobnie ją zabił. Zabójcą może być mężczyzna pochodzenia arabskiego...
Autor: KPP Starogard Gd.

Pani Ewa była osobą niesłyszącą. W mieszkaniu przy ul. Tczewskiej mieszkała tylko z pieskiem.
Jej dorośli synowie wyprowadzili się, ale utrzymywali cały czas kontakt z mamą. Kobieta wśród sąsiadów uchodziła za osobę niezwykle serdeczną i miłą. Dlatego jednodniowa nieobecność 60-latki zaniepokoiła znajomych.


Wytypowano podejrzanego
Do tragicznego zdarzenia doszło najprawdopodobniej w miniony weekend. W niedzielę w godzinach popołudniowych zaniepokojeni nieobecnością współlokatorki sąsiedzi powiadomili policję. Mundurowi razem ze strażakami weszli do mieszkania przy ul. Tczewskiej, gdzie dokonali szokującego odkrycia. W pokoju leżała kobieta bez funkcji życiowych.
Jak poinformował nas asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili w mieszkaniu 60-letniej kobiety czynności i zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady.
- Związek z tą sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek został opublikowany na stronie policji oraz w mediach społecznościowych – mówi M. Kunka.


Nalegał na ślub
W toku sprawy dotarliśmy do rodziny zamordowanej kobiety. Z naszych ustaleń wynika, że oboje poznali się na jednym z portali randkowych. Po niedługiej znajomości podejrzewany o śmierć kobiety mężczyzna przyleciał do Polski.
- Był to mężczyzna pochodzenia arabskiego, mający dwa obywatelstwa. Mama poznała go za pośrednictwem któregoś z portali randkowych. Dalsze rozmowy prowadzili na znanym portalu społecznościowym - opisuje nam syn zamordowanej. - Mieszkam na stałe poza granicami kraju, o wszystkim dowiedziałem się od młodszego brata, który jest na miejscu. Był to dla mnie szok. Mama zawsze była uśmiechnięta i wesoła, nie miała wrogów, była lubiana i szanowana - wspomina.
Jak sugeruje nasz rozmówca, powodem zbrodni mógł być brak zgody na ślub. Mężczyzna po kilku dniach znajomości miał poprosić 60-letnią mieszkankę Starogardu o rękę. Ta jednak się nie zgodziła. Wówczas obcokrajowiec stał się agresywny i miał próbować wymusić na kobiecie ślub. Rodzina wyklucza motyw rabunkowy, gdyż z mieszkania oprócz kluczy i telefonu ofiary nic nie zginęło.
- Boję się o moją rodzinę w Starogardzie. Niewykluczone, że podejrzany przebywa w mieście i może chcieć im coś zrobić – dodaje pogrążony w żałobie syn.
W poniedziałek odbyła się sekcja zwłok. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że kobieta została prawdopodobnie uduszona. Dokładną przyczynę wykaże jednak protokół posekcyjny.


Policja publikuje wizerunek podejrzanego

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu widocznego na zdjęciu mężczyzny, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim pod numerem telefonu 4774 27 222, lub z najbliższą jednostką policji na nr alarmowy 112, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected]

Funkcjonariusze zapewniają szczegółową weryfikację każdego sygnału.


 

(GK)Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama