Środa, 29 czerwca 2022 15:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Areszt dla 27-latka za wielokrotne kradzieże sklepowe. Odpowie też za złodziejstwo w recydywie

Policjanci zatrzymali 27-latka, który w jednym ze sklepów próbował ukraść artykuły spożywcze o wartości prawie 150 zł. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży. Okazało się również, że zatrzymany mężczyzna miał związek z innymi kradzieżami sklepowymi, do których dochodziło na terenie dwóch tczewskich sklepów, skąd ukradł produkty o łącznej wartości prawie 700 zł.
Areszt dla 27-latka za wielokrotne kradzieże sklepowe. Odpowie też za złodziejstwo w recydywie
Autor: KPP Tczew

5 lutego br. po godz. 22 oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który w jednym z miejscowych sklepów wpadł na kradzieży. Wysłani na miejsce zdarzenia mundurowi ustalili, że na teren placówki handlowej wszedł mężczyzna, który próbował ukraść artykuły spożywcze o wartości 150 zł. Mężczyzna został ujęty przez pracowników sklepu i przekazany funkcjonariuszom. Podczas legitymowania 27-latka i sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wystawionym przez Sąd Rejonowy w Gdańsku – Północ. Za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży sąd skazał 27-latka na karę roku pozbawienia wolności. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnej celi.

 

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał związek z pięcioma innymi kradzieżami sklepowymi. Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło w dwóch sklepach na terenie miasta, skąd mężczyzna kradł artykuły spożywcze, alkohol i perfumy, powodując straty na kwotę prawie 700 zł.

 

Dziś, 7 lutego zatrzymany 27-latek został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży, do których się przyznał i poddał dobrowolnie karze. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za te czyny odpowie w warunkach recydywy, za co grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu funkcjonariusze przekonwojują go do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama