Piątek, 12 sierpnia 2022 08:01
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

[GALERIA ZDJĘĆ] Zima w Tczewie dawniej i dziś. Wystawa online na stronie Skarbnicy!

Stare przysłowie mówi: „Idzie luty, podkuj buty”. I mimo, iż na dworze pojawia się już coraz więcej wiosennych akcentów, a w powietrzu czuć lekkie ocieplenie, nie ma co liczyć na pogodową taryfę ulgową. Świadczą o tym choćby ostatnie wichury, deszcze oraz temperatury wahające się w granicach kilku stopni Celsjusza.
[GALERIA ZDJĘĆ] Zima w Tczewie dawniej i dziś. Wystawa online na stronie Skarbnicy!
Autor: MBP Tczew

We wszelkiego rodzaju porzekadłach oraz mądrościach ludowych jest sporo prawdy.
Długoterminowe prognozy pogody nie przewidują co prawda powrotu minusowych temperatur, ale mimo wszystko powinniśmy trzymać się na baczności! Zima mogła nie powiedzieć jeszcze ostatniego słowa. Tęgie mrozy, solidne śnieżyce, zawieje i zamiecie mogą powrócić i to w najmniej oczekiwanym momencie.

By zadowolić wszystkich amatorów zimowych krajobrazów, a pozostałym osobom przypomnieć, jak przed laty wyglądały miejskie ulice pokryte białych puchem, przygotowaliśmy wystawę online opublikowaną na stronie Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej.

 

https://skarbnica.tczew.pl/tag/wystawa_zima/

 

No to byle do wiosny!
Życzymy miłego oglądania! Do tekstu załączamy archiwalia biblioteki i 10 zdjęć przedstawiających

tegoroczną zimę (park miejski i okolice wieży ciśnień).

 

Skarbnica

Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, każdego dnia publikuje na stronie https://skarbnica.tczew.pl/ różnego rodzaju materiały historyczne: druki ulotne, archiwalia, karty pocztowe z przełomu wieków, fotografie, mapy katastralne, dokumenty życia społecznego, itd. Są to tak zwane zbiory specjalne, przez ponad 30 lat, gromadzone przez Sekcję Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Obecnie biblioteczna Skarbnica liczy już ponad 2420 obiektów!

Zachęcamy także do odwiedzania profilu facebookowego Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej https://www.facebook.com/skarbnicatczewska

 

MBP w Tczewie

Fot. MBP/Z. Mocny

 


Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama