Środa, 6 lipca 2022 15:46
Reklama
Reklama
Reklama

Spektakl poświęcony Żołnierzom Wyklętym

Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie zaprasza dziś na godz. 19.00 na spektakl: „W imię wolności”, nawiązujący do obchodzonego 1 marca Narodowego dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Spektakl poświęcony Żołnierzom Wyklętym
Autor: sw.gov.pl

„W imię wolności” poświęcony jest pamięci Żołnierzy Niezłomnych, którzy po kres życia walczyli, tak z wyboru, jak i konieczności z wrogami suwerennej Polski. Często się o tym nie pamięta, że wielu spośród tych Żołnierzy, których komunizm miał zakopać i pogrążyć, byli uczestnikami nie jednej, a kilku spośród największych wojen XX wieku. Pomimo żołnierskiego zacięcia, byli po prostu zwykłymi ludźmi, pragnącymi kochać, zakładać rodziny i żyć w wolnej Polsce. Nie Oni wybierali wojnę, to wojna wybrała Ich. Jednak Ich wyborem do końca był honor. (autor spektaklu - Michał Rychlicki).

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym upamiętniającym żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Spektakl „W imię wolności” przygotowany został przez mieszkańców gminy Pelplin, Michała Rychlickiego i Jacka Hinza, którzy jednocześnie grają na scenie. Oprócz nich w spektaklu występują: Klaudia Górska, Piotr Marchewka, Krystian Rychłowski, Miłosz Szemendera, Majka Rychlicka, Adam Rychlicki oraz Tomasz Kolos (lektor), Piotr Sakowski (technika).

 

Spektakl „W imię wolności”

godz. 19.00

MOK w Pelplinie

ul. Kościuszki 2a

Wstęp wolny


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama