Środa, 6 lipca 2022 15:19
Reklama
Reklama
Reklama

Świadectwa szkolne znalezione na strychu. Nowe eksponaty w tczewskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie od lat skrupulatnie gromadzi i przechowuje materiały historyczne dotyczące burzliwych dziejów Grodu Sambora. W ostatnim czasie biblioteczna kolekcja powiększyła się o wartościowe eksponaty, przekazane przez panią Reginę Heise, zamieszkałą w miejscowości Markersdorf w Niemczech.
Świadectwa szkolne znalezione na strychu. Nowe eksponaty w tczewskiej bibliotece
Autor: MBP Tczew

Są to oryginalne, datowane na lata 1912-1919, świadectwa ukończenia przez niejaką Elsę Ruh tczewskich: Neustadtschule (Szkoła Nowomiejska, współcześnie filia SSP nr 2 przy ul. Południowej 6) oraz Kaiserin Auguste Viktoria Schule (Szkoła im. Cesarzowej Augusty Wiktorii, dawny CED, współcześnie Urząd Miejski przy ulicy 30-go Stycznia 1).

Obie placówki uwiecznione zostały na kartach pocztowych opublikowanych na stronie Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej, do której odwiedzania serdecznie zapraszamy.

 

https://skarbnica.tczew.pl/

 

Zachęcamy Państwa także do dzielenia się z nami swoimi pamiątkami rodzinnymi: fotografiami, lokalnymi odznaczeniami, dyplomami, dokumentami, które w jakikolwiek sposób wiążą się z historią Tczewa bądź regionu kociewskiego. Mogłoby się wydawać, że materiały tego rodzaju mają wyłącznie wartość sentymentalną, służą jedynie pielęgnowaniu pamięci o przodkach. Nic bardziej mylnego!

Ich rola w szerszej perspektywie jest zdecydowanie bardziej istotna. Stanowią one integralną część społeczno-kulturalnego dziedzictwa, uzupełniają i wzbogacają wiedzę historyków i archiwistów na temat dziejów miasta oraz jego mieszkańców, a także odgrywają istotną rolę

w kształtowaniu tak zwanej pamięci zbiorowej.

 

Materiały, fotografie, dokumenty przekazywać można bezpośrednio do Sekcji Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie przy ul. Kościuszki 2, uprzednio kontaktując się pod nr tel. 572-779-199 lub mailowo na adres [email protected]

 

Tekst i zbiory MBP w Tczewie

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama