Środa, 6 lipca 2022 14:38
Reklama
Reklama
Reklama

W Delcie bluesa. Romek Puchowski nad Mississippi - spotkanie muzyczno-podróżnicze

Romek Puchowski obszernie opowie o Delcie, przybliżając charakter i znaczenie poszczególnych miejsc, w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues. Połączenie opowieści z fotografiami i muzyką (zarówno autorskimi utworami oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni) chociaż na chwilę zabierze Was w podróż do Delty.
W Delcie bluesa. Romek Puchowski nad Mississippi - spotkanie muzyczno-podróżnicze
Autor: Materiały promocyjne

Kilka lat temu Romek Puchowski koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street, przemierzał też Deltę nad Missisipi – od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej podróży poprzez krainy mistrzów bluesa komponował nowy materiał na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona, odwiedził m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst, rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona.

Cała ta wyprawa przyniosła Romkowi Puchowskiemu inspirację, której szukał. Z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć własnego autorstwa i Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi.

Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą. Jak choćby tą, kiedy w miejscowości Lula Romek Puchowski wypytywał grupkę, raczących się trunkiem ukrytym pod zasłoną papierowych torebek „lokalsów” o Son House’a i Charliego Pattona – wybitnych artystów, którzy byli związani z tą miejscowością. Ci nie mieli pojęcia o kim mowa... Byli przekonani, że chodzi o jakichś współczesnych mieszkańców Lula… Więcej historii będzie można usłyszeć na koncercie.

To muzyczne & krajoznawcze zdarzenie ukazuje Deltę Mississippi z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa.

 

Romek Puchowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to Delta blues, indie folk, experimental rock. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy sześć pozycji. „Gitarzysta roku” plebiscycie Blues Top 2018.

 

 

11.03.2022

godz. 20.00

Klub Muzyczny CKiS

Wstęp wolnyOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama