Środa, 29 czerwca 2022 15:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ucieczka w trakcie kontroli drogowej zakończona policyjną celą

Policjanci z kwidzyńskiej komendy zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 24-letnia mieszkankę Kwidzyna. Kobieta podczas jazdy samochodem przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym, na widok policjantów zatrzymała się do kontroli, lecz w tym momencie podjęła decyzję o ucieczce. Policyjny patrol ruszył za kobietą w pościg. Od kobiety została pobrana krew do badań na obecność narkotyków, w jej mieszkaniu znaleziono marihuanę. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Ucieczka w trakcie kontroli drogowej zakończona policyjną celą
Autor: Policja

W niedzielę, 27 marca br. o godzinie 9:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie uzyskał informację, że w miejscowości Gardeja patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Skoda, którego kierująca 24-letnia mieszkanka Kwidzyna przekroczyła dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 21 km/h. Następnie dyżurny został powiadomiony przez policjantkę, że udają się w pościg za kierującą skodą, która w trakcie kontroli po tym jak nie chciała podać swoich danych osobowych ruszyła z impetem. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca skodą zaczęła dociskać pedał gazu i uciekać, zatrzymała się dopiero po kilkukilometrowym pościgu. Kobieta nie chciała wyjść z auta, stawiała opór, więc policjantki musiały wobec niej użyć siły. Badanie alkomatem wskazało, że była trzeźwa ale zachowanie jej świadczyło, że może być pod działaniem środków odurzających. W związku z tym została od niej pobrana krew na obecność narkotyków. W jej mieszkaniu policjanci ujawnili niewielkie ilości marihuany.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Odpowie między innymi za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli i posiadanie narkotyków.

Foto: KPP Kwidzyn

Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydania takiego polecenia przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez osobę uprawnioną i kontynuowanie jazdy stanowi przestępstwo. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się z karą nawet do 5 lat więzienia. Na osoby łamiące przepisy, są nakładane zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama