Czwartek, 30 czerwca 2022 18:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wielkanocny festyn z konkursami - nie tylko dla maluchów z Ukrainy. ZOBACZ PROGRAM świątecznego spotkania !!

Po 2 latach pandemii wracamy do organizowania spotkania wielkanocnego przy fontannie na Suchostrzygach. W sobotę, 9 kwietnia o godz. 11.00 pracownicy tczewskiego ratusza zapraszają tam mieszkańców Tczewa, a także naszych gości z Ukrainy. Festyn jest adresowany głównie do najmłodszych i dla nich przygotowanych jest właśnie najwięcej atrakcji.
Wielkanocny festyn z konkursami - nie tylko dla maluchów z Ukrainy. ZOBACZ PROGRAM świątecznego spotkania !!
Autor: Plakat UM w Tczewie

Miasto przygotowało już wstępny program świątecznej zabawy

W programie m.in.:

  • konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną
  • występy artystyczne
  • malowanie wielkich pisanek
  • warsztaty plastyczne dla dzieci
  • poczęstunek

 

Konkurs na tradycyjna palmę wielkanocną

Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Tczewie. Jego celem jest kultywowanie tradycji tworzenia palm wielkanocnych, kultury regionalnej Kociewia oraz rozwijanie kreatywności wśród mieszkańców miasta Tczewa. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Tczewa. Konkurs rozstrzygnięty będzie w trzech osobnych kategoriach:

I kategoria – przedszkola oraz świetlice środowiskowe (praca zbiorowa)

II kategoria – szkoły podstawowe (praca zbiorowa),

III kategoria – pozostali mieszkańcy miasta, w tym osoby indywidualne, rodziny, placówki, organizacje pozarządowe, instytucje.

Ocenione zostaną walory artystyczne (różnorodność użytych materiałów tworzących palmy, pomysł, oryginalność oraz tradycyjne techniki tworzenia palm wielkanocnych),

oraz nawiązanie do tradycji regionu Kociewia (np. poprzez wykorzystanie elementów haftu kociewskiego, nawiązanie kolorystyką itp.) Palmy konkursowe należy dostarczyć 9 kwietnia na godz. 10.30 na teren rekreacyjny przy Fontannie na ul. Żwirki na Suchostrzygach. Do każdej palmy wielkanocnej powinna być dołączona informacja zawierająca czytelne dane autora/autorów (imię i nazwisko/ nazwa placówki, adres).

Zasady przyznawania nagród

Wyboru najlepszych palm oraz podziału nagród dokona Komisja Konkursowa złożona z osób wskazanych przez Organizatora. Przewiduje się maksymalnie 3 nagrody rzeczowe w kwocie do 1 tys. zł dla każdej kategorii. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Spotkania Wielkanocnego Prezydenta dnia 9 kwietnia 2022 r.

 

opr. (tomm)/UM w Tczewie


Oceń

Komentarze
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama