Sobota, 2 lipca 2022 18:43
Reklama
Reklama

Do końca kwietnia uchodźcy wojenni z Ukrainy jeżdżą za darmo na Pomorzu

Ukraińscy uchodźcy wojenni przybywający na Pomorze w dalszym ciągu mogą bezpłatnie podróżować komunikacją zbiorową.W okresie do 30 kwietnia z darmowych przejazdów mogą oni korzystać w pojazdach ZKM Gdynia, ZTM Gdańsk, MZK Wejherowo, a także w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Polregio.
  • Źródło: UM Gdynia
Do końca kwietnia uchodźcy wojenni z Ukrainy jeżdżą za darmo na Pomorzu

Atak Rosji na niepodległą Ukrainę sprawił, że wielu obywateli tego kraju zostało zmuszonych go opuścić i poszukać schronienia w Polsce. Część trafiła także na Pomorze i do Gdyni. Nasze miasto, podobnie jak sąsiednie gminy, niosą pomoc naszym ukraińskim przyjaciołom. Jednym z jej elementów jest umożliwienie bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej dla osób, które wjechały z Ukrainy do Polski od 24 lutego 2022 roku. Do 30 kwietnia migranci wojenni z obywatelstwem ukraińskim mogą podróżować bezpłatnie pojazdami ZKM Gdynia, ZTM Gdańsk, MZK Wejherowo, a także pociągami SKM oraz Polregio.
 

- Obywatele Ukrainy, którzy przed wojną uciekli właśnie do Gdyni, to często osoby, które w naszym mieście zostaną przez bliżej nieokreślony czas. Przebywają one zarówno w organizowanych przez miasto punktach noclegowych, jak i u osób prywatnych. Podejmujemy rozmaite działania, które mają im pomóc w tej trudnej sytuacji. Dzięki możliwości bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej mogą łatwiej załatwić sprawy urzędowe czy związane z podjęciem zatrudnienia. To także możliwość wygodnego dotarcia do placówek wydających żywność, odzież czy środki higieniczne – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.


Korzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej przez migrantów wojennych możliwe jest na podstawie paszportu ze stemplem wjazdowym od daty 24 lutego 2022 roku lub karty pobytu uchodźcy lub tymczasowego dokumentu potwierdzającego tożsamość.


Oceń

Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama