Środa, 29 czerwca 2022 15:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

24-latek odpowie za kradzieże i... zbicie dwóch szyb

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 24-latka, który ukradł z jednego ze sklepów 13 butelek whisky i spowodował łączne straty na kwotę prawie 1,5 tys. zł. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany tczewianin ma związek ze zbiciem dwóch szyb jednego z lokali, gdzie powstały starty na kwotę 1,3 tys. zł.
24-latek odpowie za kradzieże i... zbicie dwóch szyb
Autor: policja

Mundurowi zatrzymanego mężczyznę doprowadzili do policyjnej celi. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu 24-latkowi zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia mienia, za co odpowie w warunkach recydywy. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawiania wolności.

5 kwietnia br. przed godziną 21 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie został powiadomiony o kradzieży sklepowej, do której miało dojść w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie miasta. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że na teren placówki handlowej wszedł mężczyzna, który ukradł z półek 5 butelek z whisky. Podczas wychodzenia ze sklepu został ujęty przez pracownika i przekazany funkcjonariuszom. Mundurowi zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do policyjnego aresztu, a towar został zwrócony do sklepu.

Kryminalni zajmujący się tę sprawą ustalili, że zatrzymany mężczyzna dzień wcześniej w tym samym sklepie ukradł 8 butelek whisky. Mundurowi ustalili ponadto, że zatrzymany 24-latek jest osobą poszukiwaną za inne kradzieże i trafi na półtora miesiąca do aresztu, gdzie będzie odsiadywał karę pozbawienia wolności. Po przedstawieniu mężczyźnie zarzutów kradzieży został on przewieziony do aresztu. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za te przestępstwa w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawiania wolności.

 

(tomm)


Oceń

Komentarze
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 23°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama