Środa, 6 lipca 2022 14:31
Reklama
Reklama
Reklama

73-latek spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Otrzymał wysoki mandat

Tczewscy policjanci pracowali w miejscu kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Rokickiej. Mundurowi ustalili, że 73-letni kierowca toyoty nie zachował należytej ostrożności i uderzył w volkswagena, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili kierowcę, który spowodował tę kolizję, za co z nowym taryfikatorem ukarali go mandatem w wysokości 3 tys. zł.
73-latek spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Otrzymał wysoki mandat
Autor: KPP Tczew

Sprawca przyznał się

18 kwietnia br. po godzinie 11.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść na ul. Rokickiej. Natychmiast na miejsce zdarzenia policjant przyjmujący zgłoszenie skierował funkcjonariuszy z ruchu drogowego. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący toyotą mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i uderzył w zaparkowanego VW, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Stróże prawa ustalili dane personalne kierowcy toyoty, a następnie pojechali do jego domu, gdzie 73-letni mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji i ukarali go mandatem w wysokości 3 tys. zł.

 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców, aby stosowali się do przepisów, gdyż w przypadku spowodowania kolizji i oddalenia się z miejsca zdarzenia, można otrzymać mandat w wysokości nawet 6 tys. zł.

 

Regres za ucieczkę!

 

Policjanci przypominają, że ubezpieczyciel w każdym przypadku wypłaca odszkodowanie z polisy OC sprawcy osobom poszkodowanym. Jeżeli sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, będzie musiał zwrócić wszystkie wypłacone przez firmę ubezpieczeniową świadczenia. Ubezpieczyciel uruchamia bowiem procedurę tak zwanego regresu. W świetle prawa zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego odszkodowania, jeżeli kierujący wyrządził szkodę i uciekł z miejsca zdarzenia.

 

KPP Tczew


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama