Czwartek, 30 czerwca 2022 19:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podsumowanie świąteczne Fabryki Sztuk

Przez dni poprzedzające święta w Fabryce Sztuk trwała „produkcja” świątecznych ozdób. Dzieci z przedszkoli i szkół w Tczewie, Nowym Stawie i Morzeszczynie oraz podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z chęcią brali udział w warsztatach plastycznych.
Podsumowanie świąteczne Fabryki Sztuk
Autor: Fabryka Sztuk

Podczas wspomnianych zajęć najmłodsi kształcili umiejętności z tzw. małej motoryki, rozwijali wyobraźnię, a przede wszystkim mile i pożytecznie spędzali czas. Ozdabiali różnymi technikami jaja papierowe, styropianowe, drewniane i z masy samoutwardzalnej.

Nie zabrakło też przepięknie udekorowanych papierowych kurek. Pojawiły się nawet świąteczne elementy zbudowane z klocków. Z kolei dorośli, w ramach warsztatów rękodzieła wykonywali świąteczne wianki. Oprócz udziału w zajęciach można było wysłuchać opowieści o zwyczajach wielkanocnych – tych bardziej i mniej popularnych w dzisiejszych czasach. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się m.in., dlaczego w Wielki Czwartek trwały prace porządkowe i ogrodowe; czym różnią się kraszanki od pisanek; jak przebiegał pogrzeb żuru i śledzia; jakie produkty powinny znaleźć się w koszyczku wielkanocnym i dlaczego na Kociewiu zamiast lanego poniedziałku mamy zielony śmigus.

Z wielkanocnych propozycji Fabryki Sztuk skorzystało ponad 1,5 tys. osób!

 

(tomm)Oceń

Komentarze
Reklama
słabe przelotne opady deszczu

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama