Piątek, 12 sierpnia 2022 08:33
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

48-latek znalazł portfel z gotówką. Pieniądze zabrał, a portfela się pozbył...

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przywłaszczenie portfela. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna zabrał portfel pozostawiony przez właściciela w sklepie, w którym znajdowały się dokumenty oraz prawie 1,6 tys. zł w gotówce. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia.
48-latek znalazł portfel z gotówką. Pieniądze zabrał, a portfela się pozbył...
Autor: KPP Tczew

11 kwietnia br. policjanci z tczewskiej komendy otrzymali zgłoszenie o przestępstwie dotyczącym przywłaszczenia mienia. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów przy ul. Armii Krajowej w Tczewie. Z policyjnych ustaleń wynikało, że klient jednego ze sklepów pozostawił na ladzie swój portfel z zawartością prawie 1,6 tys. zł. Wewnątrz były także dokumenty oraz karta bankomatowa.

 

Wczoraj pracujący przy tej sprawie kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 48-letni mieszkaniec Tczewa. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wyciągnął pieniądze z przywłaszczonego portfela, a następnie wrzucił go do skrzynki pocztowej na terenie miasta. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny i tam go zatrzymali. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego 48-latka do miejscowej komendy, zaś śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący przywłaszczenia mienia. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa.

 

Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia cudzej rzeczy należy zgłosić się na policję lub oddać ją do biura rzeczy znalezionych. W powiecie tczewskim biuro rzeczy znalezionych mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ulicy Piaskowej.

 

KPP Tczew

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama