Środa, 10 sierpnia 2022 19:06
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

GDDKiA prowadzi prace przy przygotowywaniu inwestycji drogowych na Pomorzu

GDDKiA Odział w Gdańsku kontynuuje prace przygotowawcze dokumentacji na rozbudowę odcinków drogi krajowej nr 22. Ponadto w opracowaniu są też cztery inwestycje dotyczące Programu budowy 100 obwodnic.
  • Źródło: GDDKiA Oddział Gdańsk
GDDKiA prowadzi prace przy przygotowywaniu inwestycji drogowych na Pomorzu
Autor: GDDKiA

Drogi krajowe

Przygotowywana jest dokumentacja projektowa dla odcinków drogi krajowej nr 22 przebiegającej w południowej części województwa pomorskiego. Od kilku lat przygotowujemy projekty budowlane dla tej drogi, które sukcesywnie kierujemy do realizacji. W opracowaniu są projekty budowalne dla odcinków:

  • Czersk - Czarna Woda,
  • Czarna Woda - Zblewo,
  • Malbork - Królewo.

Warto przy tym przypomnieć, że trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji nowej drogi krajowej łączącej przyszłą S6 na węźle Łęczyce z przyszłą elektrownią jądrową Lubiatowo/Kopalino. GDDKiA również przetarg na dokumentację tzw. Drogi Czerwonej w Gdyni, czyli nowego połączenia istniejącej Obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdynia Chylonia z terenami portowymi.

Przygotowanie inwestycji z Programu budowy 100 obwodnic

Trwają prace przy sporządzeniu Koncepcji programowej dla obwodnicy Starogardu Gdańskiego w ciągu drogi krajowej nr 22. Gotowa dokumentacja będzie stanowiła podstawę do późniejszej realizacji tej trasy w oparciu o formułę Projektuj i buduj.

Ponadto trwają prace przygotowawcze przy dokumentacjach dla trzech kolejnych obwodnic - Człuchowa w ciągu DK22/25, Słupska i Kobylnicy DK21 oraz Sztumu DK55.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama