Piątek, 12 sierpnia 2022 07:18
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Straż Graniczna w Gdańsku ujawniła 32 obcokrajowców pracujących wbrew obowiązującym przepisom o zatrudnieniu

Kontrolę zatrudnienia 65 cudzoziemców w agencji pracy tymczasowej przeprowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. 11 kwietnia strażnicy zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców, jak okazało się 32 obcokrajowców pracowało nielegalnie.
  • Źródło: Morski Oddział Straży Granicznej
Straż Graniczna w Gdańsku ujawniła 32 obcokrajowców pracujących wbrew obowiązującym przepisom o zatrudnieniu
Autor: Fot. MOSG

Wszyscy byli kierowani do prostych prac produkcyjnych. Kontrolowany podmiot zatrudniał cudzoziemców głównie na podstawie umowy zlecenia i udostępniał ich tak zwanym pracodawcom użytkownikom. Funkcjonariusze ustalili, że 32 osoby pracowały niezgodnie z przepisami. Naruszenie polegało na pracy bez wymaganego zezwolenia. Dodatkowo stwierdzono, że pracodawca nie dopełnił obowiązku pisemnego powiadomienia właściwego powiatowego urzędu pracy o niepodjęciu pracy przez 63 cudzoziemców.

Wobec agencji i cudzoziemców wykonujących pracę wbrew przepisom prowadzone są czynności zmierzające do skierowania wniosku do sądu o ich ukaranie.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama