Czwartek, 30 czerwca 2022 21:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

VI Tczewskie Targi Pracy w „ekonomiku”. Pracodawcy poszukiwali techników, logistyków oraz kandydatów do służb

27 kwietnia 2022 r. Powiatowy Urząd Pracy zorganizował VI Tczewskie Targi Pracy. Odbyły się one w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie (sala gimnastyczna) przy ul. Gdańskiej 17. Oprócz spotkania z pracodawcami organizatorzy zaprosili zainteresowanych na wykłady poświęcone różnicom kulturowym i przepisom pozwalającym na zatrudnianie osób z zagranicy.
 VI Tczewskie Targi Pracy w „ekonomiku”. Pracodawcy poszukiwali techników, logistyków oraz kandydatów do służb
Autor: W. Mocny

Była to prezentacja: „Obywatele Ukrainy na lokalnym rynku pracy”. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz lokalnych, członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy, dyrektorzy szkół średnich, dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy społecznej, pracodawcy.

Uroczystego otwarcia targów dokonał starosta tczewski – Mirosław Augustyn wspólnie z przedstawicielami władz Tczewa oraz dyrekcją PUP w Tczewie.

 

- Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu VI Targów Pracy w ZSE – mówi Żaneta Sadowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. - Mieliśmy ok. 40 wystawców, co daje nam przeświadczenie, że to co robimy sens. Z roku na rok liczba oferentów jest porównywalna, jednak w ubiegłych latach było ich każdego roku ok. 30. Frekwencja w mojej ocenie była duża. Przybyło wielu bezrobotnych, młodzieży szkolnej ostatnich klas, obywateli Ukrainy, a także zainteresowanych zmianą miejsca pracy. Wśród pracodawców swoje stoiska mieli przedstawiciele lokalnego rynku pracy oraz z okolicznych regionów zainteresowanych naszym powiatem. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku zaprezentował usługi sieć Eures oraz zagraniczne oferty pracy.

 

Dyrektor dodała, że wśród wystawców są służby mundurowe (stolik policji cieszył się dużą popularnością) oraz agencje zatrudnienia.

 

- Pracodawcy poszukiwali pracowników z sektorów produkcyjnego: budowlany i szeroko pojęte usługi – podsumowała Ż. Sadowska. - Poszukiwani są wykwalifikowani specjaliści, jak elektrycy, spawacze, technicy np. napraw testu, operatorzy CNC, kucharze... Pracodawcy zabiegali także o operatorów produkcji i osoby sprzątające. W PUP w Tczewie dysponujemy ok. 84 wolnymi miejscami pracy, w których pracodawcy zaoferowali zatrudnienie obywatelom Ukrainy.

 

Dodajmy, że w ZSE swoje stoiska miały także powiatowe urzędy pracy z Gdyni, Malborka i Starogardu Gdańskiego.

Interesujące oferty pracy przedstawili pracownicy centrum logistycznego Żabki, którzy poszukiwali m.in. magazynierów i logistyków. Prace przy obsłudze handlowych łańcuchów dostaw brzmiała bardzo interesująco. Prezentowały się firmy poszukujące ochroniarzy i operatorów drogowych, jak znany na Pomorzu Intertoll. O tczewskich targach nie zapomniała m.in. Poczta Polska.

Na naszych zdjęciach widać, że zwłaszcza na otwarciu imprezę odwiedziły tłumu zainteresowanych.

Wydarzenie organizowane przez tczewski PUP jest nie tylko promowaniem lokalnego rynku pracy i jego kluczowych branż, ale także okazją do zaprezentowania swojej firmy/instytucji i pozyskania nowych pracowników. Wszystkim wystawcom organizatorzy zapewnili bezpłatne miejsca wystawowe.

 

!!! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z VI TCZEWSKICH TARGÓW PRACY!!!

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama