Czwartek, 30 czerwca 2022 19:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tragiczna śmierć policjanta drogówki podczas służby. Osierocił dwoje dzieci!

Policjanci z człuchowskiej drogówki prowadzili w dniu 1 maja br. kontrole prędkości na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Wierzchowo Dworzec. Około godziny 15.30, gdy dostali informację o wypadku pod Człuchowem, natychmiast wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli na miejsce zdarzenia. Podczas wyprzedzania kilku samochodów jeden z nich nagle skręcił w lewo, doszło do zderzenia, niestety 41-letni policjant jadący jako pierwszy nie przeżył. Drugi policjant, jadący za nim zdążył wyhamować. Kierowcy i pasażerce z osobówki, nic się nie stało. Policjanci aktualnie wyjaśniają przyczynę tego tragicznego wypadku.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Tragiczna śmierć policjanta drogówki podczas służby. Osierocił dwoje dzieci!
Śp. sierż. szt. Adam Rekowski - żonaty, osierocił dwójkę dzieci
Autor: Policja

Policjanci z człuchowskiej drogówki realizowali w dniu 1 maja zadania związane z długim majowym weekendem.  Sierż. szt. Adam Rekowski i jego kolega w tym dniu pełnili służbę na motocyklach. Podczas kontrolowania prędkości w miejscowości Wierzchowo Dworzec na drodze krajowej nr 25 otrzymali od dyżurnego polecenie udania się na wypadek pod Człuchowem. Natychmiast obaj policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne i ruszyli do Człuchowa. Niestety na trasie przejazdu podczas wyprzedzania doszło do zderzenia z samochodem, który nagle skręcił w lewo. Mimo natychmiast podjętej reanimacji policjant nie przeżył. 49-letniemu kierowcy i pasażerce z Mazdy nic się nie stało, kierowca osobówki był trzeźwy. Drugi policjant zdążył wyhamować, jemu również nic się nie stało.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny, zorganizowali również objazdy. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Aktualnie policjanci wyjaśniają szczegóły tego tragicznego wypadku.

Sierż. szt. Adam Rekowski był policjantem od ponad ośmiu lat. Pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie. Był żonaty, osierocił dwójkę dzieci. Całe środowisko policyjne pozostaję w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi. Cześć jego Pamięci.


Oceń

Komentarze
Reklama
słabe przelotne opady deszczu

Temperatura: 22°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama