Czwartek, 30 czerwca 2022 18:32
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tczewianie wymienili się książkami. Miejska biblioteka zapowiada kolejne edycje akcji

W dniach 25-29 kwietnia dla wszystkich miłośników książek trwała nie lada gratka. Za jedną przyniesioną książkę można było otrzymać aż dwie. Czasami trafiały się prawdziwe „białe kruki”. Nierzadko za zwykłą, acz ciekawą książkę można było otrzymać niezły album. Każdego dnia można było spodziewać się, że trafi się coś wyjątkowego, bo codziennie na wymienialnię trafiało coś nowego.
Tczewianie wymienili się książkami. Miejska biblioteka zapowiada kolejne edycje akcji
Autor: W. Mocny

Beletrystyka, dokument, a nawet masa słowników i podręczników. Czyli dla każdego coś miłego.

Wymienialnia Książek to pomysł na drugie życie dla książek. Pomysł zaczerpnięty przed laty z innych miast.

- Fenomenem akcji polega na tym, że w Tczewie wymienialnia ciągle się rozwija, cieszy się ogromnym zainteresowaniem – ocenił Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. - W tym roku udział w akcji wzięło 630 osób, a wymieniono jak szacujemy około 10 tysięcy książek.

Zapytaliśmy też jakiego rodzaju pozycje książkowe czytelnicy najczęściej wymieniali oraz czy był tytuł, który cieszył się największa popularnością.

- Wymienialnia polega na tym, że każdy szuka ulubionej pozycji, wymarzonej dla niego. Nie wiemy kto co wymienia, na tym polega akcja – przyznał dyrektor. - Czytelnicy przynoszą swoje ulubione książki i zostają one wyłożone na stoły, następnie ktoś przychodzi i zabiera te, które się jemu spodobają. Każdy znajdzie zawsze coś dla siebie, z wymienialni czytelnicy wychodzą zadowoleni. W przyszłym roku także możemy spodziewać się kolejnej edycji. Bardzo chciałbym, aby w przyszłości nadal się one odbywały. Wielu czytelników bierze w nich udział, pytają o kolejne. Jeśli sytuacja pandemiczna nie utrudni działania bibliotek, będą odbywały się kolejne takie akcje.

Dodajmy, że MBP zorganizowała dotąd 10 wymienialni książek i co ważne chce organizować je nadal.

 

(tomm)

 Oceń

Komentarze
Reklama
słabe opady deszczu

Temperatura: 24°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama