Piątek, 12 sierpnia 2022 08:42
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

22 371 uczniów zdaje maturę na Pomorzu. Część pisze rozprawkę na podstawie Pana Tadeusza

Matury także na Pomorzu rozpoczęły się punktualnie o godz. 9.00. Na Pomorzu do matur przystępuje 22 371 uczniów. Najwięcej zdaje ją w Gdańsku - 5777 uczniów. Najchętniej wybieranym przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym jest język angielski. Podejdzie do niego aż 13491 młodych Pomorzan.
22 371 uczniów zdaje maturę na Pomorzu. Część pisze rozprawkę na podstawie Pana Tadeusza
Autor: Archiwum

Do matury na poziomie podstawowym w całym kraju przystępuje dziś blisko 290 tysięcy absolwentów. By zaliczyć obowiązkowy język polski należy zdać pisemny egzamin przynajmniej 30 proc. Na rozwiązanie testu jest dokładnie 170 minut.

Jak zdradzają maturzyści w mediach społecznościowych, jednym z zadań jest rozprawka, a temat z którym trzeba się zmierzyć to: „Czym dla człowieka jest tradycja?” na podstawie Pana Tadeusza oraz „Relacja z drugim człowiekiem jako źródło szczęścia” - maturzyści mieli w tym zadaniu odwołać się do „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. Trzeci temat dotyczył interpretacji wiersza .

Tematy te są jednak znane jak na razie nieoficjalnie.

Maturzyści wchodzą na salę po dokładnym sprawdzeniu dowodów osobistych. Egzamin rozpoczyna się ok. 20 min. wcześniej.

 

(tomm)

 

List Pomorskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia zajęć dydaktycznych w klasach maturalnych

 

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy,

Absolwenci i Maturzyści, Rodzice!

 

W dniu zakończenia zajęć dydaktycznych w klasach maturalnych serdecznie gratuluję Absolwentom i życzę pomyślnej realizacji dalszych ambitnych planów życiowych oraz satysfakcji z wyników matury, a także poszerzania wiedzy na wybranych kierunkach studiów.

W ostatnich latach stanęliście przed wyzwaniem sprostania wielu nietypowym trudnościom, jak również radzenia z wydarzeniami, na które nie mamy wpływu, a które dotknęły każdego, pomimo to dobrze wypełniliście swoje obowiązki i z sukcesem ukończyliście szkołę.

Gorąco dziękuję Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom za to, że byliście Państwo blisko swoich Uczniów, Córek i Synów, którzy każdego dnia mogli liczyć na Wasze wsparcie i troskę. Pomagaliście im w dokonywaniu mądrych wyborów i podejmowaniu właściwych decyzji.

Za to wszystko proszę przyjąć wyrazy głębokiego uznania i szacunku oraz życzenia wszelkiej pomyślności.

 

Pomorski Kurator Oświaty

Małgorzata Bielang


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama