Środa, 6 lipca 2022 15:36
Reklama
Reklama
Reklama

Trwa tydzień bibliotek w Gniewie. Teatry, wystawa, ciekawa literatura i kino samochodowe

W Gniewie trwa Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowała szereg atrakcji dla miłośników czytelnictwa i nie tylko! Zwieńczeniem kilkudniowych obchodów ogólnopolskiego święta bibliotek będzie gniewska Noc Muzeów zaplanowana na sobotę, 14 maja, o której pisaliśmy w poprzedniej wiadomości. Szczególnie tego dnia na odwiedzających czekać będą różnorodne atrakcje. Pracownicy gniewskich instytucji serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniach.
Trwa tydzień bibliotek w Gniewie. Teatry, wystawa, ciekawa literatura i kino samochodowe
Autor: CKiBP w Gniewie

Tydzień Bibliotek w Gniewie zainaugurują warsztaty nt. twórczości Marii Konopnickiej. W kolejnych dniach uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim dla dzieci z Mirosławem Kowalczykiem, na które zapraszamy we wtorek. Z kolei w środę młodzież będzie miała możliwość zagrania w dwie terenowe gry mobilne. Na miłośników historii czekać będzie gra pt. „Vivat Gniew” z ciekawostkami na temat historii gniewskiego zamku. Kolejną do wyboru grą będzie „Jak ocalić świat” inspirowana twórczością Stanisława Lema z cennymi radami, dotyczącymi ekologii. Tego samego dnia w Sali Kameralnej odbędą się także niepowtarzalne spektakle opaleńskiego Teatru Cienia. Wyjątkowy spektakl wystawiony zostanie także w piątek przez "Teatr Magmowcy". Przedstawienie pt. „Ważne numery” będzie z pewnością niezapomnianą przygodą dla małych Czytelników.

 

W sobotę natomiast, 14 maja zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w gniewskiej Nocy Muzeów, która rozpocznie się od spotkania autorskiego z historykiem Bogdanem Badziongiem o godz. 17.00 w Sali Kameralnej. Ponadto tego wieczoru w siedzibie gniewskiego centrum kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów malarskich oraz ekspozycji "Zabytki Gniewu w retro obiektywie”.

 

- Dla zwiedzających przygotowaliśmy w tym roku aż dwie wyjątkowe ekspozycje – mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. – Po raz pierwszy zaprezentujemy Państwu wspaniałe prace uczestników naszych warsztatów malarskich. Zapierające dech w piersiach dzieła zdobić będą w tym dniu niemal cały obiekt CKiBP, dlatego warto nas odwiedzić. Natomiast w Sali Wystawowej CKiBP zwiedzić będzie można ekspozycję edukacyjną na temat gniewskich zabytków zachowanych na archiwalnych fotografiach.

 

Noc Muzeów zakończy projekcja filmowa w postaci Kina Samochodowego w nim seans horroru „To”. Nie zabraknie także strasznej niespodzianki! Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża Czytelników od dziesięcioleci.

 

CKiBP w GniewieOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama