Środa, 6 lipca 2022 15:27
Reklama
Reklama
Reklama

Noc Muzeów z oddziałami Gdańsk, Gdynia, Tczew i Hel Narodowego Muzeum Morskiego - bezpłatne wejścia do północy!

Zwiedzanie muzealnych oddziałów po zmroku? Czemu nie! Dużymi krokami zbliża się Europejska Noc Muzeów. Wzorem lat ubiegłych proponujemy naszym gościom niezwykle atrakcyjne spędzenie wieczoru. Będzie w czym wybierać, bo 14 maja Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku otworzymy drzwi aż do siedmiu oddziałów!
 Noc Muzeów z oddziałami Gdańsk, Gdynia, Tczew i Hel Narodowego Muzeum Morskiego - bezpłatne wejścia do północy!
Autor: NMM w Gdańsku

Noc Muzeów każdego roku staje się okazją, by o nieco późniejszej porze zajrzeć do miejsc cieszących się za dnia dużą popularnością. W Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku kolekcjonerzy wrażeń i niezwykłych przeżyć będą mogli zwiedzić Ośrodek Kultury Morskiej, Spichlerze na Ołowiance, Muzeum Wisły w Tczewie, Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz statki-muzea: „Sołdek” oraz „Dar Pomorza”.

Mówi Kamila Jezierewska - Dział Edukacji NMM: 

 

Ładuję odtwarzacz...

- Chcemy, aby turyści mieli szansę poznawać nasze Muzeum dłużej, niż przez jedną noc, dlatego każdy zakupiony bilet będzie uprawniał do promocyjnego zwiedzania oddziałów NMM zlokalizowanych w innych miastach. Dodatkowo w trakcie kilkugodzinnych atrakcji rozdawane będą książeczki z miejscami przeznaczonymi na stemple. Każdy, kto do końca września uzbiera trzy pieczątki otrzyma muzealny upominek. - mówi dr Robert Domżał, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Podczas trwania Nocy Muzeów udostępniona będzie także specjalna ankieta – w formie tradycyjnej oraz online. Pozwoli ona poznać potrzeby oraz pomysły turystów na organizację kolejnej edycji wydarzenia. Oprócz tego przez cały czas prezentowane będą filmy edukacyjne oraz promujące oddziały NMM.

- Nocy Muzeów to także ostatnia szansa, by zajrzeć do Kapsuły Czasu. Chodzi o specjalne drewniane skrzynie; jedna z nich będzie ustawiona w holu Ośrodka Kultury Morskiej, druga zaś w holu Spichlerzy na Ołowiance. Do ich wnętrz zwiedzający będą mogli wrzucać pamiątki: drobne nietłukące się przedmioty, zdjęcia, wykonane przez dzieci rysunki, pocztówki, listy – wszystko to, co chcielibyśmy pokazać następnym pokoleniom gdańszczan. Kapsuła Czasu, po zakończeniu modernizacji Żurawia, zostanie umieszczona na jego poddaszu, a jej ponowne otwarcie nastąpi w 2071 roku, czyli po 50 latach. – dodaje Robert Domżał.

Podczas Nocy Muzeów wstęp do oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego kosztować będzie 1 złoty. Bilety sprzedawane będą na bieżąco, bez możliwości wcześniejszej rezerwacji. 14 i 15 maja, za wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu - w ciągu dnia - oddziały Muzeum będą zamknięte.

 

!! Noc w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku !!

GDAŃSK

● Spichlerze na Ołowiance (19:00 – 24:00)

- Zwiedzanie wystaw stałej (1. piętro)

-„Do DNA. 50 lat archeologicznych badań podwodnych Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku” (parter)

- „Truso. Legenda Bałtyku” (parter)

● Statek – muzeum „Sołdek” (19:00 – 24:00)

Zwiedzanie wystawy stałej i wnętrz legendarnego rudowęglowca

● Ośrodek Kultury Morskiej (19:00 – 24:00)

Zwiedzanie wystaw stałych:

- „Ludzie- statki – porty” (wystawa interaktywna);

- „Łodzie ludów świata”,

- „Statki. Nasza pasja”

 

GDYNIA

● Statek-muzeum „Dar Pomorza” (18:00 – 24:00)

- Zwiedzanie wystawy stałej i wnętrz Białej Fregaty;

- Zwiedzanie wystawy czasowej „Barwy morza”

 

TCZEW

● Muzeum Wisły (19:00 – 24:00)

- Zwiedzanie wystawy „Człowiek i rzeka. Rybołówstwo na dolnej Wiśle” (start o 19:30)

- Zabawy z magnesem - łowienie rybek, wykonywanie własnych magnesów;

- Zajęcia plastyczne dedykowane dla dzieci w różnym wieku – kolorowanki;

● Centrum Konserwacji Wraków Statków (19:00 – 24:00)

- Zwiedzanie wystawy stałej

 

HEL

● Muzeum Rybołówstwa (19:00 – 24:00)

- Zwiedzanie wystawy stałej

 

NMM w Gdańsku/Tekst i MultimediaOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama